Arama sonuçları

Bakan Yılmaz: ‘Yabancı dil problemini çözeceğiz’

Bakan Yılmaz: ‘Yabancı dil problemini çözeceğiz’

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yabancı dil konusunda yeni bir çalışma başlatacaklarını belirterek, "Bu konuda bir sıkıntımız var. Önümüzdeki yıl pilot illerdeki pilot okulları seçip, inşallah bu dil problemini çözeceğiz" şeklinde konuştu. Sancaktepe'deki Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi'ni ziyaret eden Yılmaz, sınıfları gezerek, çalışmaları inceledi ve öğrencilerle sohbet etti. 

'İNGİLİZCE İÇİN PROGRAMLAR GELİŞTİRİYORUZ'

İngilizce kursu verilen sınıfa giren Yılmaz, yabancı dil öğrenmenin önemine değindi. Yılmaz, kendilerinin de okulda İngilizce eğitimi aldığını belirterek, "Liseyi bitirdik. Epeyce de İngilizce dersi aldık. Ancak hayata çıktığımızda aldığımızı gösteremiyoruz. Demek ki almak yetmiyor. Aldığınızı ifade edebilmek de lazım. Bu konuda bir sıkıntımız var. Başbakanımızın talimatı var. Önümüzdeki dönemden itibaren başlıyoruz. Şimdi önümüzdeki yıl pilot illerdeki pilot okulları seçip, inşallah bu dil problemini çözeceğiz." şeklinde konuştu.

İNSANLAR İNGİLİZCE DİYOR AMA ARAPÇA DA OLABİLİR

Şimdiye kadar gramere önem verildiğini aktaran Yılmaz, "Ancak konuşamıyorduk. Önce konuşacaksınız. Ondan sonra diğerlerini daha rahat geliştirebilirsiniz. Öncelikle kendinize güveneceksiniz. İnsanlar genelde 'Hata yapacağım' diye grup içinde konuşmaktan çekinir. Onun için çekingenlik oluyor. Bu yüzden kendi kendinize fren uyguluyorsunuz. Bunu ortadan kaldırmak lazım. Hata yapa yapa bunu düzeltirsiniz. Şimdi biz de inşallah İngilizce programlar geliştiriyoruz. Çok iyi programlarımız var. Bunları hem belediyelerimizle hem de kim isterse onlarla paylaşacağız. Genelde insanlar İngilizce diyor ama Arapça da başka dil de olabilir, inşallah iyi bir yabancı dili evlatlarımıza kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

03-08-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş