Arama sonuçları

Bakanlıkta LGS tasfiyesi: Görevden alındılar

Bakanlıkta LGS tasfiyesi: Görevden alındılar

Bakanlıkta LGS tasfiyesi. Görevden alındılar. Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) Liseye Geçiş Sistemi (LGS) karmaşası görevden alınma ve soruşturma ile sonuçlandı. LGS’de öğrencilerin mağdur olmasında sorumluluğu bulunan MEB bürokratlarının görevden alındığı, sistemi kurgulayan eski müsteşar yardımcısı Muhterem Kurt hakkında ise soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

 

BAKANLIKTA LGS TASFİYESİ: GÖREVDEN ALINDILAR

 

LGS’de yaşanan sorunlar ve mağrudiyetler görevden alma ile sonuçlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) geçtiğimiz 30 Temmuz’da LGS yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte 91 bin öğrencinin açıkta kaldığı ortaya çıkarken yerel yerleştirmede 1 milyon 268 bin kontenjanın 342 bininin boş kaldı.

Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından çok sayıda öğrenci mağdur oldu. Yerleştirmenin, algoritmanın değiştirilmesi nedeniyle yapılamadığı iddia edilmişti.

SORUMLULAR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

odatv'nin haberine göre, bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı’nda LGS yerleştirmesiyle ilgili açıklamalar yapan Muhterem Kurt ve sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı.

GÖREVDEN ALINDILAR

Yerleştirme işlemlerinden sorumlu Muhterem Kurt’un sağ kolu olarak bilinen Ölçme Değerlendirme Genel müdürü Bayram Çetin ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Bilal Tırnakçı ise görevden alındı.

 

03-08-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş