Arama sonuçları

Bakanlıktan Robert’e LGBTİ soruşturması

Bakanlıktan Robert’e LGBTİ soruşturması

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin LGBTİ farkındalığını artırmak için etkinlik hazırlayan Türkiye’nin köklü liselerinden Robert Kolej hakkında soruşturma başlattı. KaosGL’den Aslı Alpar’ın haberine göre Robert Kolej, öğrencilerinin LGBTİ farkındalığını artırmak için okulda bir dizi etkinlik hazırlamıştı.

Yeni Akit, söz konusu etkinlikleri ‘Robert Koleji’nde Sapkınlık’ başlığıyla hedef göstererek haberleştirmişti. Faruk Arslan imzalı haberde, ‘Liselilere hafta boyunca homoseksüellik aşılayacaklar’, ‘Ahlaksız filmler izletecekler’ gibi ifadeler kullanılmıştı. Arslan, LGBTİ etkinliklerinin MEB onayı alınmadan düzenlendiğini öne sürmüş, Robert Kolej’i ‘eşcinsellik hastalığını topluma normal bir insani durum gibi yansıtan sapkınlar korosu’ olarak tanımlamıştı. Bu haberden bir hafta sonra Beşiktaş emniyeti, okul hakkında soruşturma başlattı.

Yeni Akit’ten Faruk Arslan imzalı haberde Arslan, soruşturmayı şöyle haberleştirdi: “Kökü dışarıda olan Robert Koleji’nin lise talebelerine homoseksüelliği aşıladığı sapkın faaliyetlere Milli Eğitim Bakanlığı sessiz kalmadı.” Arslan, bu haberde de savunma dosya numarası ve kolej yetkililerinin isimlerini vererek yine hedef gösterdi.

05-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş