Arama sonuçları

‘Ben de bakan olacağım’ deyince…

 ‘Ben de bakan olacağım’ deyince…

‘Ben de bakan olacağım’ deyince… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ziyaret ettiği lisedeki bir öğrencinin ‘Ben de bakan olacağım’ sözleri üzerine ‘Emin misin? İşin çok zor olur’ dedi

 

Bakan Selçuk, Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi’nde 8 lisenin bir arada faaliyet göstereceği Zeytin Dalı Eğitim Kampusu’nun açılışını yaptı. Selçuk, Türkiye´de artık yeni Mustafa Kemallere, Aziz Sancarlara ve Kazancı Bedihlere ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Selçuk, yeni nesil öğrencilerin eğitimin yanı sıra sanattan spora kadar farklı branşlarda da kendilerini geliştirmesi gerektiğini ifade etti.

 

‘BEN DE BAKAN OLACAĞIM’ DEYİNCE

Her öğrencinin bir cevher olduğunu belirten Bakan Selçuk, cevherlerin de öğretmen ve ailelerin katkısıyla mücevhere dönüşeceğine inandığını söyledi. Öğrencilerin Türkiye´nin hedeflerine hizmet etmesi gerektiğini anlatan Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

BİZİM DERDİMİZ DÜNYA İLE YARIŞMAK

"Türkiye´nin eğitimini düzene sokarsak işimiz bitmiş olmayacak, bizim işimiz asıl o zaman başlayacak. Bizim derdimiz kendi kendimizle yarışmak değil, bizim derdimiz dünya ile yarışmaktır. Asıl meselemiz dünyadaki büyük güçlerle rekabet ederek bu durumu sürdürülebilir hale getirmektir. Bunun için sizlere ve öğretmenlerimize güveniyoruz. Bu hedef sizin omuzlarınızda yükselecektir. İnsanın değeri ve eğitilmesiyle biz bu dünyada iz bırakabiliyoruz. Sizler bu tesislerin hakkını verirseniz içinizden birçok değerler çıkacaktır."

 Bakan Ziya Selçuk, daha sonra açılışı yapılan okullarda eğitime başlayan öğrencileri sınıflarda ziyaret ederek, taleplerini dinledi ve isteklerinin en kısa sürede yerine getirileceğini vurguladı.

BAKAN OLMAK ZORDUR

Hedefini sorduğu bir öğrencinin "Bakan olmak istiyorum, sizi çok seviyorum." sözleri üzerine Selçuk, "Emin misin? İşin çok zor olur." diye gülümseyerek yanıt verdi.

ANİ SİSTEM DEĞİŞİKLİKLERİ OLMAYACAK

Sınıftaki diğer bir öğrencinin sürekli sistem değişikliği istemediğini  belirtmesi üzerine de Bakan Selçuk şu yanıtı verdi:

"Ani sistem değişikliği artık yok. Söz ani  frende yok, ani gaz da yok, tamam. Siz şimdi böyle liseye başladınız ya liseyi de  böyle bitireceksiniz inşallah."

20-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş