Arama sonuçları

Benim oğlum da imam hatip’e gidiyor

Benim oğlum da imam hatip’e gidiyor

Benim oğlum da imam hatip’e ortaokulunda. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanvekili Bilal Erdoğan, kendi çocuklarını da imam hatip okuluna yolladığını söyledi.

Erdoğan, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılış törenine katıldı. Erdoğan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olmanın kimine göre bir nimet olduğunu söyleyerek, şunları belirtti:

“Ama benim hayatım boyunca bana bir külfet olmuştur. Devamlı, 'Yok efendim, Kartal AİHL mezunları şöyle, Kartal İmam Hatip mezunları böyle', yalan üzerine yalan, iftira üzerine iftira, manipülasyon, spekülasyon, tezvirat vesaire…

Neymiş efendim, İmam Hatipler ile ilgili bu kadar konuşuyorlar, kendi çocuklarını İmam Hatip'e veriyorlar mı acaba?' diyenler var. Bugün benim bir numarayla iki numara okula başladılar. Üç numara bebeğimiz ama büyük oğlum orta okula İmam Hatip'e gidiyor.”

Kendisinin de Kartal Eğitim Vakfı Genel Kurul Üyesi olduğunu belirten Erdoğan, vakıf olarak öğrencilerin eğitim hayatını daha da zenginleştirmek ve imkanlarını arttırmak için mücadele verdiklerini söyledi. Erdoğan öğrencilere şöyle seslendi:

"Hazırlık sınıfına giren kardeşlerim, okula girdiğiniz andan itibaren Kartal Eğitim Vakfı da Mezun Derneği de sizin hayatınıza girmiş bulunmaktadır. Sizin kendinizi daha iyi tanımanız için, hayatınızla, kariyerinizle ilgili daha doğru kararlar vermeniz için sizlere danışmanlık, rehberlik, mentörlük türü birçok desteği sağlamaya çalışıyoruz

 Kartal AİHL Müdürü Mithat Tekçam da okulun Liselere Geçiş Sınavı (LGS) şampiyonları tarafından tercih edildiği, mezun öğrencilerinin ise Yükseköğretim Kurumları Sınavında (2019-YKS) güzel başarılara imza attığı bir dönemin ardından yeni öğretim yılına başladıklarını ifade etti. 

YKS İKİNCİSİNE ARABA VERİLDİ

Bilal Erdoğan, YKS'de ilk 100'e giren öğrencilere hediye verdi. Törenin ardından, lisenin YKS 2019 ikincisi Ahmet Selim Gül'e Kartal Eğitim Vakfı tarafından bir yardımseverin de desteğiyle araba hediye edildi. Gül'e arabanın anahtarını Erdoğan verdi.

 

10-09-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş