Arama sonuçları

Beştepe Sofrası’nda ‘eğitim’ konuşuldu

Beştepe Sofrası’nda ‘eğitim’ konuşuldu

Beştepe Sofrası’nda ‘eğitim’ konuşuldu. Beştepe Sofrası’nda bu kez eğitimciler vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla "Beştepe Sofrası"nda, aralarında akademisyen, öğretmen ve sendikacıların da bulunduğu heyeti ağırladı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen "Beştepe Sofrası", Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde yapıldı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz başta olmak üzere akademisyen, öğretmen ve sendikacıların katıldığı toplantıda Erdoğan, sınav başta olmak üzere eğitim sistemi hakkında ne düşündüklerini konuklarına sordu. Üniversite ve lise sınavlarında yapılan değişiklikler başta olmak üzere tüm konuklar görüşlerini dile getirdi. Seçme sisteminin tüm ülkelerde söz konusu olduğu ancak sorunun Türkiye’de araçtan çıkıp amaç haline dönüştügü vurgulandı. 

BEŞTEPE SOFRASI’NDA EĞİTİM KONUŞULDU

Eğitimcilerin üniversite ve lise sınav sistemindeki değişiklikler başta olmak üzere eğitim sistemindeki sorunların konuklar tarafından dile getirildiği toplantıda Erdoğan da eğitimde ciddi dönüşeme gidilmesi gerektiğini söyledi. Bu dönüşüm sonucunda da TEOG ve YGS ile LYS değişikliklerinin gerçekleştirildiğini anlatan Erdoğan, çocukların sınav stresinden uzak tutulması gerektiğini dile getirdi. Erdoğan, eğitim sistemindeki reformların da birlikte işbirliği ve elbirliği ile geliştirilmesi gerektiğine değindi. 

Konukların sistem ile ilgili görüşleri de yemekte not alındı. Yemeğe katılan isimler şöyle:

BEŞTEPE SOFRASINA KİMLER KATILDI?

"TED Başkanı Selçuk Pehlivanlıoğlu, Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal, İbn Haldun Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Teoman Duralı, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhan Odabaşı, Eğitim-Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın, Türk-Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk, Afyonkarahisar Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi coğrafya öğretmeni Aysu Demirtaş, Hakkari Merkez Şehit Selahattin Ortaokulu Türkçe öğretmeni Nazlı Serdar Taş, Nevşehir Merkez Damat İbrahim Ortaokulu fen bilimleri öğretmeni Ahmet Boyacı ve Karabük Safranbolu FSM Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Mehmet Çetin."

Öte yandan yemeğe, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Milli EğitimBakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan da iştirak etti.

 

25-11-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş