Arama sonuçları

Beykoz Üniversitesi 16 yeni bölüm açacak

Beykoz Üniversitesi 16 yeni bölüm açacak

Beykoz Üniversitesi 16 yeni bölüm açacak. Uygulamalı ve kişiye özel eğitim programları uygulayan Beykoz Üniversitesi yeni öğretim yılında 16 yeni bölüm açacak. Beykoz Üniversitesi; lisans düzeyinde 7 olan program sayısını 17’ye, önlisans düzeyinde 27 olan program sayısını ise 33’e yükseltecek. 

 

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ 16 YENİ BÖLÜM AÇACAK

 

Uygulama ağırlıklı olarak yapılandırdığı programları, 7+1, 6+2 ve 3+1 eğitim modeli uygulayan Beykoz Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) onayı ile 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde lisans ve önlisans olmak üzere toplam 16 adet bölüm açacak. 

 

HANGİ BÖLÜMLER AÇILACAK?

 

Beykoz Üniversitesi önümüzdeki öğretim yılında şu programları açacak: 

Sanat ve Tasarım Fakültesi: İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Reklamcılık, Grafik Tasarımı.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mimarlık.

Sosyal Bilimler Fakültesi: Sosyoloji, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler.

Meslek Yüksekokulu: Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Aşçılık, Mimari Restorasyon, Anestezi, Çocuk Gelişimi. 

 

YENİ KAMPUSA TAŞINACAK

 

İstanbul Kavacık’ta 2016 yılında kurulan Beykoz Üniversitesi’nin temeli, 2008’de Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman’ınyönetimindeki Beykoz Üniversitesi’nde şu fakülteler, yüksekokullar ve enstitü bulunuyor: 

'İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’, ‘Sanat ve Tasarım Fakültesi’, ‘Sosyal Bilimler Fakültesi’, ‘Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ olmak üzere dört fakülte, ‘Yabancı Diller Yüksekokulu’, ‘Sivil Havacılık Yüksekokulu’ olmak üzere iki yüksekokul, ‘Meslek Yüksekokulu’, ‘Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’ ‘Lisansüstü Programlar Enstitüsü.’ 

İstanbul Beykoz Kavacık’ta dört yerleşkede eğitim veren Beykoz Üniversitesi, gelecekte yine Beykoz’da, 80 dönümlük arazi üzerinde inşaatı süren ve 60 bin metrekare kapalı alanı olması planlanan yerleşkeye taşınacak.

06-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş