Arama sonuçları

Bilgi Üniversitesi öğrencilerinden yapım şirketi

Bilgi Üniversitesi öğrencilerinden yapım şirketi

Bilgi Üniversitesi öğrencilerinden yapım şirketi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü, üniversite bünyesinde BİLGİ Music Label (BML) adıyla bir yapım şirketi kurdu. BML, Bilgi Üniversitesi Müzik bölümü dahilinde bulunan akademisyenlerin, öğrencilerin ve bölümle ilişkisi olan herkesin, müzik alanında geniş dinleyici kitlelerine ulaşabilmelerinin önünü açabilmeyi hedefliyor. 

YİNE Mİ SEN İSTANBUL 

BML, ilk paylaşımını bağımsız müziğin son dönemde adından sıkça söz ettiren ismi, Bilgi Üniversitesi Müzik bölümü araştırma görevlisi Can Kazaz ile yaparken, sanatçının “Yine mi Sen İstanbul” isimli yeni single’ı, 4 Kasım'dan itibaren tüm dijital müzik marketlerde olacak.

BİLGİ Music Label, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü tarafından kurulan dijital tabanlı bir müzik yayma platformu. Platformun son girişimleriyle artık BİLGİ Müzik bölümü akademisyenleri ve öğrencileri,  iTunes, Apple Music, Spotify, Fizy gibi pek çok dijital müzik platformuna içerik sağlayabilecek. BML hakkında daha detaylı bilgi için www.bml.bilgi.edu.tr web adresi ziyaret edilebilir. 

CAN KAZAZ KİMDİR?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden bölüm birinciliği ve yüksek onur derecesiyle 2013 yılında mezun oldu. Mezuniyetinden önce, Litvanya Müzik ve Tiyatro Akademisi’nde müzik kompozisyon çalışmalarında bulundu. İlhan Usmanbaş, Richard Boulanger, Kim Cascone, Stephen Hartke, Kamran İnce ve Onur Türkmen gibi birçok önemli bestecinin ustalık sınıflarına ve çalıştaylarına katıldı. MC Recep isimli siyasi parodi müzikleriyle tanınırlığını artırdı. Akustik ekoloji ve yeni müzik kompozisyonu gibi alanlarda akademik çalışmalar da yürüten Kazaz, 2012'de "Bir Albüm" isimli albümünü, 2014'te "Yollar ve Su" albümünü ve yine aynı yıl içinde "Kesme Bardak” isimli EP’sini yayınladı. Son olarak, 2015 yılında “Eski Usûl” adlı EP’si bağımsız olarak yayınlandı. Sanatçı yıl içinde, Salon İKSV, İzmir Container Hall ve Babylon Bomonti gibi Türkiye’nin önde gelen mekanlarında ve İstanbul Caz Festivali, Babylon Soundgarden ve Nilüfer Müzik Festivali gibi önemli festivallerde sahne aldı. 

 

04-11-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş