Arama sonuçları

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ilk öğrencilerini alacak

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ilk öğrencilerini alacak

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ilk öğrencilerini alacak. Sivas Valisi Salih Ayhan: "18 Mayıs 2018'de resmen kurulan ve Sivas'ın 2. üniversitesi olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Kurt Deresi mevkisinde 455 bin metrekare alanda inşa edilecek"

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul'u ziyaret etti. 

Valilikten yapılan açıklamaya göre, ziyarette konuşan Ayhan, Sivas'ın yeni üniversitesinin Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent eski binasında hizmet vermeye başladığını anımsattı.

BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ İLK ÖĞRENCİLERİNİ ALACAK

Yeni üniversitenin hayırlı olmasını dileyen Ayhan şöyle dedi: "Sivas'ta 18 Mayıs 2018'de resmen kurulan ve Sivas'ın 2. üniversitesi olan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Kurt Deresi mevkisinde 455 bin metrekare alanda inşa edilecek. Yaklaşık bu kadar bir alan da ağaçlandırılarak, yeşil bir doku kazandırılacak."  

İlk öğrencilerin ise ekim ayında ya da yetişmemesi durumunda şubat döneminde alınacağını aktaran Ayhan, üniversitenin ilk etapta Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi ile Lisansüstü EğitimFakültesinden oluşacağını kaydetti. 

'KAMPÜS ALANIMIZIN BİRAN ÖNCE ÖĞRENCİLERLE BULUŞMASINI İSTİYORUZ'

Üniversiteye binlerce öğrenci kazandıracak şekilde bir çalışmaya imza atacaklarını vurguladı. Vali Ayhan, fuar ve kongre merkezi mevcut alanının Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine devrinin gerçekleştiğini de hatırlatarak şunları kaydetti: "Kampüs alanımızın biran önce öğrencilerle buluşmasını istiyoruz."

Sivas'a kurulan ikinci üniversitenin el birliği ile hayata geçeceğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul şöyele dedi: "Tüm Sivaslıların yeni üniversitemize sahip çıkmasını ve her alanda bizlere destek olmalarını bekliyoruz."

20-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş