Arama sonuçları

Bin kadın köy öğretmenine kişisel gelişim eğitimi

Bin kadın köy öğretmenine kişisel gelişim eğitimi

 

Bin kadın köy öğretmenine kişisel gelişim eğitimi. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, "Eğitimin Sigortası Öğretmenlerimiz" projesi ile 2023'e kadar bin kadın köy öğretmenine, 30 binden fazla çocuğa ve 150 bin aile üyesine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) Türk Eğitim Derneği (TED) ve Zürich Sigorta'nın desteği ile mesleğe yeni adım atan kadın köy öğretmenlerinin eğitimlerine katkı sağlamak için proje yaşama geçirilmişti. Proje kapsamında, farklı illerden 50 kadın köy öğretmeni, ilk dersleri "kisisel gelişim eğitimini" almak üzere Ankara'da bir araya geldi. 

Genel Müdür Boyacı, TED Üniversitesi’nde düzenlenen eğitim programının açılışında, projeyle mesleğe yeni adım atmış kadın köy öğretmenlerinin eğitimlerine katkı sağlamayı ve adaptasyonlarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

BİN KADIN KÖY ÖĞRETMENİNE KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMİ

Boyacı, madın öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olunurken, bulundukları yerlerin sosyal ve fiziksel eksikliklerini düzeltmeye yönelik uyum çalışmaları yürütmelerinin teşvik edileceğini belirtti. Boyacı, " 2023'e kadar bin kadın öğretmene, 30 binden fazla çocuğa ve 150 bin aile üyesine ulaşılması hedeflenmektedir" dedi.

Boyacı, projenin "Öğretmenlerin Mesleki ve Kişisel Gelişiminin Desteklenmesi", "Öğretmenlerin Yöresel ve Sosyal Uyumunun Sağlanması", "Sosyal Girişimcilik Modelleri" ve "Gönüllülük Esasına Dayalı Projeler ile Ana Projenin Desteklenmesi" olarak 3 temel bileşen kapsamında yürütüldüğünü anlattı. 

ÖĞRETMENLERE KATKI SAĞLAYACAK

TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, öğretmen olmanın zor, köy okullarında öğretmenliğin çok daha zor olduğuna işaret ederek, şöyle dedi: "Köydeki öğretmenimizin, 'Onların gözlerinin içine bakınca bazı şeyler için daha güçlü olmak istiyorum. Onlar için yapmak istiyorum. İnsanlık için yapmak istiyorum. Bu, öğretmen olmayı çok çok aşan bir durum' sözleri aslında bu projede doğru hedefi belirlediğimizi gösteriyor. Bugün başlayan kişisel gelişim eğitimleri 5 gün sürecek. Amacımız, sizlere kendinizde eksik bulduğunuz, geliştirmek istediğiniz, yön vermekte zorlandığınız alanlarda yardımcı olmak. Böylelikle meslek yaşamınızda, köy halkı ile iletişiminizde farklılıklar yaşamayacağınızı düşünüyoruz."

 

 

26-08-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş