Arama sonuçları

Bir özel okul daha kapanıyor

Bir özel okul daha kapanıyor

Bir özel okul daha kapanıyor. Eğitim hayatına 2018 yılında, “Köy enstitüsü fikrini hayata geçiriyoruz” sloganı ile başlayan Özgür Boza Okulları kapanacağını resmen ilan etti. Okul ilk ara tatilin son bulacağı 25 Kasım’da kapanmış olacak. Öğretmenler bir yıldır maaşlarını alamazken, veliler de dönem ortasında çocukları için yeni bir yer bulma telaşında. Öğrenim ücretlerini ödeyen veliler, paralarını nasıl alacaklarını düşünüyor ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) çözüm bekliyor.

BİR ÖZEL OKUL DAHA KAPANIYOR

Okulun 25 Kasım Pazartesi günü kapatılacağına ilişkin karar, okulun kurucusu Mehmet Özgür Boza okulu son ana kadar ayakta tutmaya çalıştığını söyledi. Birgün’ün haberine göre Boza, velilere ve öğretmenlere şu mesajı gönderdi: “İstemeden de olsa, zorla da olsa 25 Kasım itibariyle okulumuzu kapatma sürecine üzülerek başlıyoruz. Bugünden itibaren çocuklarımızın doğabilecek maddi ve manevi kayıplarını engellemeliyiz. “

OKULDAN VELİLERE HANGİ MESAJ GİTTİ?

Özgür Boza Okulları’ndan velilere şu açıklama yapıldı:

“İstemeden de olsa, zorla da olsa 25 Kasım 2019 Pazartesi itibariyle okulumuzu kapatma sürecine üzülerek başlıyoruz. Bugünden itibaren çocuklarımızın doğabilecek maddi ve manevi kayıplarını engellemeliyiz. Bil Koleji ve Bilgi Koleji’nin 2020-2021 (Gelecek yıl) ücreti 25 Bin TL olarak belirlenmiştir. Eğitim ve yemek ücretinin dahil olduğu bu tutarı Aralık 2019 tarihinden başlayarak 12 taksitte gerçekleştirebilirsiniz. Lise öğrencilerimizin nakil gerçekleştireceği Bil Anadolu Lisesi’nde de içinde bulunduğumuz yılın eğitim ve kitapları ücretsiz olacak ve gelecek yıl için 22 Bin TL öğrenim ücretiyle, aynı şartlarda gerçekleştirilebilecektir. Bu koşullar, aramızdan önceden ayrılan öğrencilerimiz için de geçerlidir. Kayıtlarını önceden almış olan velilerimiz de aynı haklara sahiptir. Bizler, kapanma sürecimizde okulumuzda olacağız. Nakil işlemlerini başlatabilmemiz için okulumuza başvurarak, gideceğiniz okulunuzun isteyeceği belgeleri alabilirsiniz.”

22-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş