Arama sonuçları

Bir yıl sonra tüm sınıf düzeylerinde uygulanacak

Bir yıl sonra tüm sınıf düzeylerinde uygulanacak

Yeni müfredat bir yıl sonra tüm sınıf düzeylerinde uygulanacak. Önümüzdeki öğretim yılında 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda uygulanmaya başlayacak olan yeni müfredat bir yıl sonra da tüm sınıf düzeylerinde uygulanacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında tüm sınıf düzeylerinde yeni müfredatla eğitim yapılacağını söyledi.

TÜM SINIF DÜZEYLERİNDE BAŞLAYAYACAK

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin,  Bitlis Ahlat’ta Bakanlık bürokratları ve 81 il milli eğitim müdürünün katılımıyla düzenlenen değerlendirme toplantısının kapanış konuşmasını yaptı. 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1, 5 ve 9. sınıflarda yeni müfredatla eğitime başlanacağını anlatan Tekin, yeni müfredatın daha önce kademeli olarak diğer sınıflara uygulanacağının planlandığını, ancak yapılan yoğun çalışma sonucu 2018-2019 eğitim-öğretim yılında tüm sınıf düzeylerinde yeni müfredatla eğitim yapılacağını söyledi.

YENİ MÜFREDAT DEVRİM NİTELİĞİNDE 

Tekin, “Yeni müfredatımız devrim niteliğini taşıyor. Müfredatı yenilerken çok çalıştık, büyük emeklerin sonucunda müfredatımızı yeniledik, dolayısıyla bu sürece bütün eğitim camiası olarak sahip çıkmalıyız” dedi.  

Tekin, yeni müfredatın uygulanması için il millî eğitim müdürlerine büyük bir sorumluluk düştüğünü ifade etti. Tekin, ilçe millî eğitim müdürleriyle de toplantı yapılacağını belirterek, eylül ayında formatör öğretmenlerle birlikte konuya ilişkin eğitim çalışmalarının yapılacağını söyledi. Tekin, il müdürlerine seslenerek eylül ayında okul müdürleriyle birlikte zümre öğretmenler toplantıları yapılarak sürecin iyi anlatılası gerektiğini kaydetti.

YENİ MÜFREDAT VELİLERE DE ANLATILACAK

2018-2019 öğretim yılında tüm sınıf düzeylerinde uygulanmaya başlanacak yeni müfredatın velilere de anlatılması gerektiğini söyleyen Tekin, veli toplantılarının yapılmasını istedi. Tekin, velileri süreçten haberdar ederek müfredata ilişkin "bilgilendirme sürecinin tamamlanacağını söyledi.

Yeni müfredatta cihat kavramının öğretilecek olması, Atatürkçülük ile ilgili bölümlerin azaltılması, Evrim Teorisi’nin çıkarılması kamuoyu ile eğitimci ve svil toplum örgütlerinin tepkisini çekmişti.

11-08-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin