Arama sonuçları

Birinci önceliğimiz eğitim oldu

Birinci önceliğimiz eğitim oldu

Birinci önceliğimiz eğitim oldu. Türkiye en çok 'eğitimi' önemsiyor. Farklı ülkelerin yaşam endeksinde en fazla neyi önemsedikleri araştırıldı. Türkiye'de birinci öncelik eğitim çıktı. Değişen sınav sistemleri, gelecek kaygısı, Türkiye'de yaşayanlar için eğitimi en öncelikli konu olarak ortaya çıkardı.

BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM OLDU

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayanlar için sağlık öncelikli konu olurken, iş Türkiye'ye gelince değişiyor. Türkiye'de yaşayanlar için öncelik eğitimde.

Ajans Press'in, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin en fazla önemsediği konu “eğitim” olarak görüldü.

DİĞER ÜLKELER İÇİN SAĞLIK LİSTE BAŞI

Listedeki ülkeler incelendiğinde ise genel olarak ülkelerin önemsediği konuların başında sağlık geldiği saptandı. Kuveyt için ise maddi gelirin ön planda olduğu kaydedildi. Güney Kore, ABD, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerin de bu soruya yaşamdan duyulan memnuniyet olarak cevap verdiği gözlendi.

 

BİR MİLYONUN ÜZERİNDE HABER VAR

 

ITS Medya ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında eğitim konusuyla ilgili haber sayıları da çıktı. Buna göre 2018 yılında “eğitim” başlığı altında bir milyonun üzerinde haber yer aldı. Eğitim başlığı medyanın en çok konuştuğu konulardan birisi oldu. Yazılı basına yansıyan haber başlıkları incelendiğinde ise, eğitimin en çok sistem tartışmalarıyla birlikte konuşulduğu görüldü. Son yıllarda özellikle sınav sisteminde yaşanan değişiklikler medyanın da en önemli gündem başlıklarından birisi oldu.

12-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin