Arama sonuçları

Birleşik Krallık üniversiteleri Türk öğrenci arıyor

Birleşik Krallık üniversiteleri Türk öğrenci arıyor

Birleşik Krallık üniversiteleri Türk öğrenci arıyor. Türkiye’nin genç nüfusu ve yurtdışında eğitim almak isteyen gençlerin sayısının sürekli artması Türkiye’yi bu alanda cazip bir pazar haline getiriyor. Üstelik de artık aileler çocuklarını yalnızca üniversite eğitimi için değil, lise döneminde de yurtdışına göndermeye başladı.

Bu talep de Türkiye’nin ABD’den Birleşik Krallık’a, Kanada’dan Avustralya’ya kadar tüm dünya ülkeleri açısından büyük bir pazar haline dönüşmesine neden oluyor.

BİRLEŞİK KRALLIK ÜNİVERSİTELERİ TÜRK ÖĞRENCİ ARIYOR

Birleşik Krallık’tan 40 üniversite Türkiye’ye geliyor. British Council tarafından düzenlenecek eğitim günlerinde üniversitelerin yöneticileri hem öğrenci ve velilerin sorularını yanıtlayacak, hem de Birleşik Krallık’ta nasıl eğitim alınacağını anlatacak.

Öğrenci ve veliler Birleşik Krallık’ta üniversitelere başvururken nelere dikkat etmeleri konusunda bilgi alacak.

 

ÖĞRENCİ VE VELİLERİN SORULARINI YANITLAYACAKLAR

 

3 Kasım Cumartesi günü 11.00 – 17.00 saatleri arasında Fairmont Quasar Istanbul’da ve 4 Kasım Pazar günü 14.00 – 18.00 saatlerinde Ankara HiltonSA otelinde Birleşik Krallık Eğitim Günleri düzenlenecek. Etkinliğe katılım ücretsiz olacak. İngiltere, Galler ve İskoçya merkezli 40 üniversite, eğitim fırsatlarını öğrenci ve velilere doğrudan aktaracak.

Londra’daki güzel sanatlar üniversitesi Central Saint Martins’in Ürün Tasarımı lisans programının bölüm başkanı Paul De’ATH, ilgi çekici bir portfolyonun nasıl hazırlanması gerektiği, seçim süreçleri ve portfolyo incelemeleri hakkında bir konuşma gerçekleştirecek.

 

 

 

01-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş