Arama sonuçları

Boğaziçi Rektörü Özkan’dan Erdoğan’a ‘ince’ yanıt

Boğaziçi Rektörü Özkan’dan Erdoğan’a ‘ince’ yanıt

Boğaziçi Rektörü Özkan'dan Erdoğan'a 'ince' yanıt. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Boğaziçi Üniversiteliler Derneği’nin (BURA) genel kurulunda yaptığı konuşmada, Boğaziçi Üniversitesi için  “Bu ülke ve bu milletin değerlerine yaslanamadığı için küresel bir marka haline gelme çabalarında da hedeflerine tam manasıyla ulaşamamıştır” demişti.

BOĞAZİÇİ REKTÖRÜ ÖZKAN'DAN ERDOĞAN'A 'İNCE' AYAR

Genel kurulda Rektör Prof. Dr. Mehmed Özkan da bulunuyordu.  Diken’de yer alan habere göre Erdoğan’ın eleştirisinin ardından, Mehmed Özkan’dan dün akşam saatlerinde Twitter’da manidar bir paylaşım geldi.

Özkan ‘U.S. News and Report’un dünya üniversiteler sıralamasını paylaştı. Sıralamada Boğaziçi Üniversitesi dünyada 190’ıncı, Türkiye’deki üniversiteler arasında ise birinci sırada yer alıyor.

Mehmed Özkan bu sabah  konuyla ilgili bir paylaşımda daha bulundu. Özkan ikinci paylaşımında genel kuruldan Erdoğan’la çekilmiş fotoğrafını koyarak “14. BURA genel kurulu vesilesiyle Sayın Cumhurbaşkanımıza üniversitemizin başarılarını sunma fırsatı bulduk” diye yazdı.

 

08-01-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş