Arama sonuçları

Boğaziçi Üniversitesi bahar dönemini ‘uzaktan’ geçirecek

Boğaziçi Üniversitesi bahar dönemini ‘uzaktan’ geçirecek

YÖK’ün uygulamalı derslerin seyreltilmiş eğitimle yüz yüze, teorik derslerin de uzaktan eğitim yöntemiyle yapılabileceği açıklamasının ardından yükseköğretim kurumları da bahar dönemi hangi öğretim yöntemini uygulamaya başlayacaklarını açıklamaya başladı.

Rektör atamasında öğrenci ve akademisyen protestolarının sürdüğü Boğaziçi Üniversitesi de kararını verdi. Mühendislik başta olmak üzere uygulamalı derslerin de olduğu tüm bölümlerde bahar dönemi uzaktan geçecek.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BAHAR DÖNEMİNİ ‘UZAKTAN’ GEÇİRECEK

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, üniversitenin Twitter hesabından 2020-2021 Bahar Dönemi ile ilgili yaptığı açıklamada, rektörlük ve yönetim organlarının, Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeleri ve kamu otoritesinin salgın önlemlerini takip ederek, değerlendirmelerini yaptığı kaydedildi.

Üniversite yönetimi olarak tüm üniversite bileşenlerinin sağlığının en temel önceliklerden olduğu belirtilen açıklamada, şöyle devam edildi:

ÇEVRİM İÇİ YÖNTEMLERLE DEVAM EDECEK

 "Bu doğrultuda bugün gerçekleştirmiş olduğumuz Üniversite Senato Toplantısı’nda alınan karara göre 2020-2021 Bahar Döneminde eğitim-öğretim faaliyetleri çevrim içi yöntemlerle devam edecektir. Kampüsün kullanımı, öğrenci yurtları ve uygulamalı derslerle ilgili diğer konular için daha önceki kararlar geçerlidir. Bu konular dahil, akademik uygulamalarla ilgili kararlarda herhangi bir değişiklik yapılması durumunda bilgilendirme ayrıca yapılacaktır. Tüm öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimizle ailelerine sağlıklı günler dileriz."

 

24-02-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş