Arama sonuçları

Boğaziçi Üniversitesi mezunları buluştu

Boğaziçi Üniversitesi mezunları buluştu

Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) genel kurulu, farklı dönem ve sektörlerden birçok Boğaziçili mezunu bir araya getirdi.

BURA tarafından yapılan açıklamaya göre, BURA 16. Olağan Genel Kurulu dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında üniversitenin mezunları "saatli bina" olarak bilinen Büyük Toplantı Salonu'nda (Albert Long Hall) bir araya geldi.

Etkinliğe katılan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır, Boğaziçi Üniversitesi'nin özel sektör ile Ar-Ge iş birlikleri açısından taşıdığı büyük potansiyele dikkati çekti.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci de konuşmasında mezun derneklerinin üniversitedeki rolünün önemine değinerek, BURA derneğini faaliyetlerinden dolayı tebrik etti.

"MEZUNLAR İNİSİYATİF ALMALI"

BURA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fehim Paluluoğlu eEkonomik ve sosyal birçok değişimi tetikleyen dijital dönüşüm rüzgarına da dikkat çekti. Paluluoğlu, Boğaziçi Üniversitesi akademik kadrosuna, bu değişimin getirdiği fırsatları yakalayacak insan kaynağını yetiştirmede ve araştırmalara altyapı sağlamada büyük görev düştüğünü ifade etti.

29-11-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş