Arama sonuçları

Boğaziçi Üniversitesi yayınevi kapatıldı

Boğaziçi Üniversitesi yayınevi kapatıldı

Boğaziçi Üniversitesi’ne bağlı Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi, rektör olarak atanan Naci İnci’nin kararıyla kapatıldı. Boğaziçili öğrencilerin kurduğu Boğaziçi TV sayfası haberi, “Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi, atanmış yönetim tarafından kapatıldı” diyerek duyurdu.

Yayınevinin web sitesinde kuruluş amacı şu şekilde açıklanmıştı:

YAYINEVİNİN KURULUŞU

“Üniversitede üretilen bilginin geniş kitlelere ulaştırılmasını hedefleyen Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi Boğaziçi Üniversitesi Vakfı tarafından desteklenmektedir.

Ülkenin kültür ortamına katkılarda bulunmak, üniversitede üretilen / derlenen bilgilerin topluma iletilmesinde köprü oluşturmak ve toplumsal sorunlara hızlı ve güncel yanıtlar üreten bir yapı haline gelmek Yayınevi'nin öncelikli amaçlarıdır.

Profesyonel bir anlayışla yayıncılık yapan Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi, farklı alanlardan gelen bilimcilerden oluşan Yayın Kurulu tarafından yönetilmektedir.

Yayımlanmak üzere yayınevine ulaşan öneriler titizlikle değerlendirilip uygun bulunduğunda programa alınmaktadır. Yayımlanacak kitapların seçimi ve değerlendirilmesi sırasında konularının uzmanı hakemlerden de destek alan Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi çok geniş bir yelpazede yayın yapmaktadır. Kitapların yanı sıra çeşitli konularda periyodik yayınları da mevcuttur.”

 

 

14-11-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş