Arama sonuçları

Boş kalan öğretmenlik kadrolarına başvuru başladı

Boş kalan öğretmenlik kadrolarına başvuru başladı

Boş kalan öğretmenlik kadrolarına başvuru başladı. Ücretli öğretmenler arasından sözleşmeli olarak atanacak öğretmenler için ilk tur tamamlandı. Ancak 5 bin öğretmen kadrosu için yapılan atamada 2 bin 858 kontenjan boş kaldı. İşte bu boş kalan kontenjanlar için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeniden başvuru alacak. Başvurular da bugün başladı.

 

BOŞ KALAN ÖĞRETMENLİK KADROLARINA BAŞVURU BAŞLADI

Boş kalan sözleşmeli öğretmenlik kadroları için bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında uzman ve usta öğreticiler dahil ücretli olarak öğretmenlik yapanlar arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen için başvuru alınmıştı. Ancak atamaların ardından 2 bin 858 kontenjan boş kaldı. MEB, bu boş kontenjanlar için tekrar başvuru alıyor. Başvurular bugün başlıyor. Başvurular 26 Eylül’de son bulacak. Başvuruları onaylananlar sözlü sınava girecek. Atama sonuçlarının 30 Ekim’de açıklanacak.

BAŞVURULAR BAKANLIK SİTESİNDEN

Sözleşmeli öğretmenlik için başvurular MEB sitesinden elektronik ortamda yapılacak. Onayları, il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılacak. Başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözlü sınavlar 5-14 Ekim’de yapılacak. 60 ve üzerinde puan alanlar tercih yapma hakkını elde edecek. Sözlü sınav sonuçları 17 Ekim’de açıklanacak. Tercihler 23-26 Ekim’de alınacak. Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Atama sonuçları 30 Ekim’de açıklanacak.

20-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş