Arama sonuçları

Bosh ‘robotik yarışmaları’nda liselilerin yanında

Bosh ‘robotik yarışmaları’nda liselilerin yanında

Bosh ‘robotik yarışmaları’nda liselilerin yanında. Bu yıl 28. kez düzenlenen liselerarası robotik yarışması FIRST® Robotics Competition, 33 ülkeden 95 bini aşkın öğrencinin katılımıyla Türkiye’nin de dahil olduğu 6 ülkede gerçekleşiyor. Bosch Türkiye de, destek verdiği farklı şehirlerden 11 lise ile bu etkinliğin bir parçası oldu.

 

Bosch’un üç yıldır sürdürdüğü bu desteğe ek olarak Bosch Elektrikli El Aletleri de FIRST® Robotics Competition’ın Mart ayındaki yarışlarında Machine Shop sponsoru olarak yer aldı. Machine Shop alanında, katılımcı öğrenciler Bosch Elektrikli El Aletleri’ni kullanarak robotlarında iyileştirmeler yapabildi. Öğrenciler robotlarında meydana gelen herhangi bir arıza ya da bozulma durumunun çözülmesinde ve tamir edilmesinde Bosch’tan destek aldı.

BOSH ‘ROBOTİK YARIŞMALARI’NDA LİSELİLERİN YANINDA

Bosch’un desteklediği takımlar arasında bulunan Amerikan Robert Lisesi Bosphorus Regional’da “Engineering Inspiration – Mühendislik İlham Kaynağı” ödülünün sahibi oldu ve Amerika’daki Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Yine Bosch’un desteklediği Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de şampiyonaya ismini yazdırmayı başardı.

Bosch Türkiye Mobilite Çözümleri İlk Donanım Satış Direktörü Gökhan Tunçdöken, Sanayi 4.0 dönüşümüyle birlikte nitelikli iş gücüne ihtiyacın giderek artacağını belirterek, şöyle dedi:

“Sanayi 4.0 dönüşümünün ortaya çıkardığı yeni iş alanlarına nitelikli, eğitim ve bilgi düzeyi yüksek bir işgücü yaratmak sanayimizin geleceği adına büyük önem taşıyor. Bu nitelikli ve eğitimli işgücü sayesinde Sanayi 4.0 dönüşümünün ülkemizde de tam olarak gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Dünyada ve Türkiye’de dönüşümün öncüsü olan Bosch olarak üç yıldır FIRST® Robotics Competition etkinliğinde gençlerin yanında yer alarak, onlarla bilgi ve tecrübemizi paylaşıyoruz. Yarışmaya katılan 11 liseye maddi ve manevi destek veriyoruz. Aynı zamanda gençlerimize gelecek vizyonlarını oluşturma ve fikirleriyle yarının dünyasını şekillendirme imkânı sunuyoruz.”

 

12-03-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş