Arama sonuçları

Bu 3 alan olmazsa yarım insan ortaya çıkıyor

Bu 3 alan olmazsa yarım insan ortaya çıkıyor

Bu 3 alan olmazsa yarım insan ortaya çıkıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, insan gelişiminin zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak ele alındığını söyleyerek, şöyle dedi: "Eğer çocuklarımızda, gençlerimizde bu üç gelişim alanı birlikte değerlendirilmezse o zaman yarım insan ortaya çıkıyor."

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Voleybol Federasyonu arasında "Voleybol Her Yerde" projesinin protokolü imzalandı.

BU 3 ALAN OLMAZSA YARIM İNSAN ORTAYA ÇIKIYOR

TVF Başkent Voleybol Salonu'nda düzenlenen törene Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Voleybol Lisesi öğrencileri ve davetliler katıldı.

SAĞLIKLI BİREYLER İÇİN SPOR GEREK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sporun, bireylerin sağlıklı gelişmesi, insani ilişkilerinin iyileşmesi, kültürel açılımlar sağlanması açısından büyük katkı sağladığını belirtti. Selçuk şöyle konuştu.

"Biz insanın gelişimini hep üç açıdan ele alırız. Birincisi zihinsel, ikincisi duygusal, üçüncüsü de fiziksel. Eğer çocuklarımızda, gençlerimizde bu üç gelişim alanı birlikte değerlendirilmezse o zaman yarım insan ortaya çıkıyor. Tam insanın ortaya çıkabilmesi için bu üç alan ile okullarımızda sporun büyük bir ivme ile geliştirilmesi gerekiyor."

SPOR NEDEN ÖNEMLİ?

Selçuk, gençlerin sorumluluk bilinci, iş birliği, takım çalışması gibi becerileri kazanmalarında sporun önemine işaret etti. Selçuk, protokolle Türk voleyboluna nitelikli sporcular kazandırılması, beden eğitimi öğretmenlerinin yeterliliklerinin artırılması, okullara voleybol sahalarının kazandırılması, Bakanlığın bütün tesislerinin de voleybolun hizmetinde kullanılması konularında önemli mesafeler almayı hedeflediklerini dile getirdi.

VOLEYBOL OKULLARDA YAYGINLAŞACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  imzalanan protokolle voleybolun daha da yaygınlaşacağını belirterek, şöyle dedi:

"Okullarımızdaki salonlar, voleybol branşının hizmetine daha çok sunulacak. Bazı salonlar uygun değilse uygun hale getirilecek. Öğretmenlerimizle birlikte bu iş daha güzel noktalara ulaşacak. İnternette vakit geçirmeyeceksiniz, sanal oyunlarla çok fazla oyalanmayacaksınız. Geleceksiniz spor yapacaksınız. Bu salonları eskiteceksiniz, bizler de yenisini yapacağız. Sadece voleybol her yerde olmayacak, spor her yerde olacak. Bizler, sizler için varız. İnşallah sizler de ülkemizi sportif başarılarınızla, zihinsel ve bedensel gelişiminizle çok güzel yerlere taşıyacaksınız."

21-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş