Arama sonuçları

Bu fotoğrafları kullanmak ‘maksatlı algı’ymış

Bu fotoğrafları kullanmak ‘maksatlı algı’ymış

Bu fotoğrafları kullanmak ‘maksatlı algı’ymış. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) hizmet içi eğitimleri kapsamında rehber öğretmenlere dağıttığı kitapta yer alan fotoğraflar tartışma yarattı. Bakanlığın doğal afet, terör ve cinsel istismar gibi olaylar karşısında psikolojik destek sağlamak amacıyla başlattığı, “Psikososyal Önleyici Destek Programı” kapsamında hazırlanan kitapta başı açık kadınların çocuklara şiddet ve istismar uygularken, türbanlı kadınların ise şefkat gösterirken resmedilmesi dikkat çekmişti.

 

Bu kitabın fotoğraflarının haber yapılmasının ardından ise MEB, açıklama yaptı.

BU FOTOĞRAFLARI KULLANMAK 'MAKSATLI ALGI'YMIŞ

Hizmet içi eğitimler için hazırlanan "Psikososyal Önleyici Destek Programı" kitabında yer alan 4 görselin bir araya getirilerek kamuoyuna sunulmasının maksatlı bir algı amacı taşıdığı belirtildi.  Kitabın öğrencilere yönelik değil, rehberlik öğretmenlerinin mesleki gelişimine kaynak olarak hazırlandığı söylenen açıklamada şöyle denildi:

"Söz konusu haberde, kitapta yer alan 150'nin üzerindeki görsel içerisinden yalnızca 4 görsel bir araya getirilerek bütünü yansıtmayan maksatlı bir algı oluşturulmak istendiği görülmektedir. Hazırlanan kitap içeriğinde söz konusu haberde iddia edildiği gibi bir algının oluşup oluşmadığının araştırılması için ön değerlendirme ve inceleme çalışmaları başlatılmıştır."

23-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş