Arama sonuçları

Bu okula ayakkabı ile girilemiyor

Bu okula ayakkabı ile girilemiyor

Bu okula ayakkabı ile girilemiyor. Aydın'ın Efeler İlçesi’ndeki ilkokulda öğrenciler okula ayakkabı ile giremiyor. Çocuklar ayakkabılarını çıkardıktan sonra terlikler ile sınıflara giriyor.

İlçedeki Yılmazköy İlkokulu’na gelen öğrenciler, ayakkabılarını çıkararak girdikleri sınıflarında ders başı yaptı. Aydın'da 2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılış töreni "Ayakkabısız Okul" projesinin yürütüldüğü Yılmazköy İlkokulu'nda yapıldı.

BU OKULA AYAKKABI İLE GİRİLEMİYOR

Törende konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, Türkiye genelinde 18 milyon öğrencinin okula başladığını belirtti. Köşger, şöyle dedi:

"Çok ciddi bir nüfusu eğitmek üzere eğitim öğretim yılını başlatıyoruz. Ülkenizi kalkındırmak, geliştirmek istiyorsanız her bir santimetresiyle ilgilenmeniz lazım. Tarihte var olmak istiyorsanız her bir ferdinizi işlemek, eğitmek ve çağın bilgisiyle kuşatmak ve donatmak durumundasınız. Ama bunu kendi köklerinden, milli değerlerinden koparmadan yapmak gerekiyor." dedi. 

TERLİKLERLE SINIFLARA GİRDİ

Ayakkabısız Okul projesi hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş da geçen yıl Yılmazköy İlkokulu’nda denenen uygulamanın bu yıldan itibaren yürürlüğe girdiğini ifade etti.

Okul Aile Birliği, öğretmenler ve hayırseverlerin desteğiyle 9 öğretmen ve 97 öğrencinin bulunduğu okulun derslik ve koridorlarının parke ile döşendiğini anlatan Okumuş, öğrenci, öğretmen ve velilerin ayakkabılarını girişte kendilerine ayrılan dolaplara koyduktan sonra okula girdiğini aktardı.