Arama sonuçları

Bu programlarla üniversite, hatta ülke değiştirebilirsiniz

Bu programlarla üniversite, hatta ülke değiştirebilirsiniz

Bu programlarla üniversite hatta ülke değiştirebilirsiniz. Üniversite yıllarınızı başka bir ülkede, başka bir üniversitede geçirme şansınız var. Sizlere bu kapıyı açacak öğrenci değişim programlarından yararlanın.

BU PROGRAMLARLA ÜNİVERSİTE HATTA ÜLKE DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ

Üniversite öğrencilerinin birçoğu öğrenci değişim programları hakkında bilgi sahibi değil. Oysa bu programlar onlara çok farklı deneyimler kazanmaları için bir şans sunuyor. 

Bu programlardan bazıları sizlere Avrupa üniversitelerinde bir ya da iki dönem öğrenci olma fırsatı sunuyor. Bazı programlar ise Türkiye üniversiteleri arasında değişim yapabilmenizin yolunu açıyor.

ÜSTELİK BURSLU ÖĞRENCİ OLUYORSUNUZ

Bu programlar arasında en önemlisi ise Avrupa Birliği’nin (AB) en büyük öğrenci değişim programı olan Erasmus. YÖK’ün başlattığı Mevlana ve Farabi programları. Üstelik de bu programlara katıldığınızda hibe yani burs almanız da mümkün. or.

Öğrenciliğinizi bu programlara katılarak renklendirebilir ve farkı eğitim ortamlarında da öğrenci olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu yüzden kurumlarınızda bu programları yürüten ofislerle bağlantı kurarak nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

ERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMI NEDİR?

FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMI NEDİR?

MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI NEDİR?

22-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin