Arama sonuçları

Bu yıl 20 bin ek öğretmen ataması olacak

Bu yıl 20 bin ek öğretmen ataması olacak

Bu yıl 20 bin ek öğretmen ataması olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 20 bin ek öğretmen ataması yapılacak. AA Editör Masası'na konuk olan Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, 20 bin ek öğretmen ataması yapılacağını söyledi.

Selçuk, üniversiteyi bitiren gençlerin işle ilgili beklentileri olduğunu, kendilerinin de buna yönelik büyük gayret sarf ettiğini belirtti.

BU YIL 20 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK

Selçuk, 2020 için daha önce 20 bin öğretmen ataması yapılacağını ilan ettiklerini hatırlatattı. Selçuk, 2019'un üçüncü çeyreğinden itibaren ekonomide yaşanan olumlu gelişmelerin ardından 20 bin ek öğretmen ataması yapılması kararı alındığını bildirdi. Selçuk şöyle konuştu:

UYGUN DÖNEMDE ATAMA YAPILACAK

"Bu dönem inşallah 20 bin ek atama daha gelecek, yani 20 bini ilan etmiştik, bir 20 bin daha gelecek. Bunların zaten belli dönemleri var. Süreç başlatılacak ve uygun dönemde, bu yıl içinde tekrar bir 20 bin daha atama olacak. Bugün ilk cemre düştü ve biz de bir müjde vermiş olalım."

Bakan Selçuk ek atamanın ne zaman yapılacağına ilişkin soruya, şu yanıtı verdi: "Burada bir şubat dönemi vardır, bir de daha sonraki, okullar açılmadan önce yeni bir sezon vardır. Bunu öğretmen adayları çok iyi bilirler. Bu, çok uzun zamandır beklenen bir şeydi ve bunu buradan açıklamış olduk."

SPOR, SANAT VE BİLİM İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Selçuk, spor, sanat ve bilimle ilgilenen öğrencilere bir ek avantaj sağlamakla ilgili bazı hazırlık çalışmalarının da olduğunu belirtti.

Selçuk, yenilenen EBA sistemiyle ilgili olarak da, şöyle dedi:

"(Yenilenen EBA) Çocuğa özel deneme sınavı yapılabiliyor. Her şey kişiye özel. Dünyada 2-3 ülkede varsa biri Türkiye'de."

Selçuk, ayrıca, Elazığ'daki depremde 30 okul binasının hasar gördüğünü, bu binaların nasıl ve nereye yapılacağının hemen çözümlendiğini bildirdi.

20-02-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş