Arama sonuçları

Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezuniyet töreni düzenlendi

Bursa Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezuniyet töreni düzenlendi

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Devlet Konservatuvarı mezuniyet töreni düzenledi.

BUÜ'den yapılan açıklamaya göre, BUÜ Devlet Konservatuvarı 2020-2021 mezuniyet töreni, Jandarma Uzman Onbaşı Cengiz Poyraz Uygulama Salonu'nda gerçekleştirildi.

Törende konuşan BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, sanatçı olmanın özel bir yetenek gerektirdiğini vurguladı.

Burada eğitim verilen öğrencilerin özel çocuklar olduğuna inandığını belirten Doğangün, şöyle devam etti:

"Özel yetenekli öğrenciler, her zaman bulunamayan insani donanımlara sahiptir. Bu öğrencilerimizin konservatuvar gibi ortamlarda kendilerini bulmaları ve içlerindeki yetenekleri ortaya çıkarmaları gerekiyor. Bu açıdan bakıldığı zaman konservatuvarımızın kentimiz ve sanatçı ruhlu çocuklarımız için önemli bir görev üstlendiğini düşünüyorum. Ben tüm evlatlarımıza bundan sonraki yaşamlarına başarı diliyorum. Yaptıkları sanatla Üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum."

14'ÜNCÜ DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Görkem Çalgan da öğrencileri en iyi şekilde eğiten ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde büyük bir özveri gösteren tüm akademisyenlere teşekkür etti.

BUÜ Devlet Konservatuvarı'nın 23 yıllık eğitim hayatı içinde öğrencilerinin ve mezunların gerek yurt içi gerekse yurt dışında mesleklerini en iyi şekilde yapmaya devam ettiklerini aktaran Çalgan, 14'üncü dönem mezunlarını geleceğe uğurlamak için geniş katılımlı bir mezuniyet töreni organize ettiklerini kaydetti.

Açılış konuşmalarının ardından 2019-2020 ve 2020-2021 dönem birincisi öğrenciler tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı. Mezun olmaya hak kazananlara belgelerinin teslim edilmesinin ardından öğrenciler, kep fırlattı.

28-06-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş