Arama sonuçları

‘Çevre eğitimi ve iklim değişikliği’ dersi için teşekkür

 ‘Çevre eğitimi ve iklim değişikliği’ dersi için teşekkür

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, okullarda gelecek yıl itibarıyla "çevre eğitimi" dersinin, "Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği" adı altında verileceğini belirterek, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e aldığı karar için teşekkür etti.

Bakan Kurum, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin, iklim değişikliğiyle mücadelesi kapsamında yürüttüğü çalışmaları aralıksız sürdürdüğünü, 2022'nin hemen başında yapılacak İklim Şura'sının hazırlıkları devam ederken, çocukların geleceği adına alınan çok önemli bir kararı daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL BAŞLIYOR

Kurum, şöyle dedi: "Milli Eğitim Bakanlığımızla birlikte yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde artık evlatlarımız önümüzdeki yıl itibarıyla 'çevre eğitimi' dersini, 'Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği' adı altında almaya başlayacaklar. Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'e büyük bir hassasiyet göstererek aldıkları bu karar için teşekkürlerimi sunuyorum."

Bakanlığın çevre ve iklim değişikliği konularında büyük projeler ve önemli çalışmalar yürüttüğünü anlatan Kurum, doğayı tanımak ve korumak konusunda toplumda bir bilincin yerleşmesinin, ancak gençlerin sayesinde olacağını vurguladı. Kurum şöyle devam etti: "Gençlerimizin, çocuklarımızın sahip olduğu dinamizmi bütün Türkiye'ye yayacak, iklim değişikliğiyle mücadelemizi daha etkin, daha güçlü şekilde yürüteceğiz. 'Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği' derslerinin bu sürece çok büyük katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz. 84 milyon vatandaşımızın her bir ferdiyle, bir seferberlik ruhuyla, evlatlarımızdan emanet aldığımız doğamızı, ülkemizi, dünyamızı el birliğiyle daha da güzelleştireceğiz."

19-12-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş