Arama sonuçları

Öğretmenlerin ek ders ücreti kesintisi araştırılsın

Öğretmenlerin ek ders ücreti kesintisi araştırılsın

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, öğretmenlerin yeni tip koronavirüs salgını sürecinde her işte çalıştırıldığını söyledi. Kaya, öğretmenlerin Vefa Destek Grubu'nda, filyasyon ekipleri arasında çalıştırıldığını, cami kapılarında maske dağıttırıldığını belirterek, şöyle dedi: "Ek ders ücretini kesmeyi reva görüyorsunuz. Ek ders ücretlerinin yasalara aykırı şekilde kesilmesinin araştırılması için TBMM Başkanlığı'na önerge sunduk" dedi.

Kaya, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, öğretmenlerin sorunlarına değindi.

ÖĞRETMENLERDEN ÜCRET KESİNTİSİ

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, yüz yüze ya da uzaktan eğitimde öğrencilerin derse katılmaması halinde öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyeceğini açıkladığını anımsatan Kaya, öğrencinin derse girmemesindeki sorumluluğun öğretmende olamayacağını söyledi.

"EK DERS ÜCRETİNİ KESMEYİ REVA GÖRÜYORSUNUZ"

Öğretmenin, dersine girme öncesindeki hazırlığının göz ardı edilemeyeceğini, teknik sorunlardan kaynaklı ders işlenememesinin sorumlusunun öğretmen olamayacağını ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

"Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı karar pandemi koşullarında görevini eksiksiz yerine getiren, özveriyle çalışan öğretmenlerimizi cezalandırmaktan başka bir şey değildir. Öğretmenleri, pandemi koşullarında her işte çalıştırdınız. Vefa Destek Grubunda, filyasyon ekipleri arasında çalıştırdınız, cami kapılarında öğretmenlere maske dağıttırdınız ve ek ders ücretini kesmeyi reva görüyorsunuz. Yazıklar olsun. Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin yasalara aykırı şekilde kesilmesinin araştırılması için TBMM Başkanlığı'na bir önerge sunduk. Her koşulda bu işin takipçisi olmaya devam edeceğiz."

27-04-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş