Arama sonuçları

CHP'li Kaya'dan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a üç kritik soru

CHP'li Kaya'dan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a üç kritik soru

CHP'li Kaya'dan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a üç kritik soru. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, HP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a 31 Ağustos’ta açılması planlanan eğitim öğretim yılı için çağrıda bulundu.2020-2021 yılı eğitim takviminin açıklanması gerektiğini ifade eden Kaya, "24 Ağustos’ta öğretmenler çalışmaya başlayacak.

31 Ağustos ve 18 Eylül tarihleri arasında da telafi eğitimi yapılacak. Fakat daha önce yaşadığımız yıllar gibi bir süreç yaşamıyoruz. Bu pandemi sürecinde 2020/2021 Eğitim-Öğretim yılında kuru bir takvimi ilan ederek sorumluluğu üstümüzden atamayız" dedi.Kaya, Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a şu soruları yöneltti:"Sağlık tedbirleri alındı mı?

Yüz yüze eğitimin yapılamadığı koşullarda EBA TV üzerinden yine uzaktan eğitim yapılabilecek mi? Bunun için yeterli alt yapı hazır mı? Uzaktan eğitime devam edilecekse bu eğitim yine EBA TV üzerinden tüm öğrencilere yönelik mi olacak? Yoksa öğretmenler kendi okullarından, kendi sınıflarından, kendi öğrencilerine yönelik mi ders anlatacak?"

06-07-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş