Arama sonuçları

‘'Cihat’ kavramı öğretmek bizim görevimiz’

‘'Cihat’ kavramı öğretmek bizim görevimiz’

‘Cihat’ kavramı öğretmek bizim görevimiz’  ‘Cihat kavramını evlatlarımıza vermek istiyoruz’ Her dersin başına “değerler eğitimi” bölümü konan yeni müfredatta eleştirilere neden olan “cihat” kavramı da yer alıyor.

Atatürkçülükle ilgili bölümler azaltıldığı Evrim Teorisi'ne yer verilmediği için eleştirilen yeni müfredatta “cihat” çıkmadı.

'CİHAT' KAVRAMINI ÖĞRETMEK BİZİM GÖREVİMİZ Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu kavramın öğrencilere öğretileceğini bunu öğretmenin de görevleri olduğunu söyledi.

Yılmaz, ilkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi düzeyinde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı, sınıflar esas alındığında ise 176 müfredat yenilendiğini belirtti.

TÜM SINIFLARDA UYGULANACAK

Yeni müfretın önümüzdeki öğretim yılında 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda başlayacağını söyleyen Yılmaz,  “2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm sınıflarda yeni müfredat ile devam edeceğiz” dedi.

İşte yeni müfredatta neler alacak. Bakan Yılmaz’dan satırbaşları:

CİHAT KAVRAMINI EVLATLARIMIZA VERMEK İSTİYORUZ

Cihat kavramının ne olduğunu ve ne olmadığını din derslerinde evlatlarımıza vermek istiyoruz. Bundan rahatsız olmaya gerek yok, aksine vermesek talep gelmesi gerekirdi. Kırmak, dökmek, savaşmak cihatın içine girmez ama vatan koruması gerekiyorsa girer. Cihatın ne olduğu ve ne olmadığının öğretimlemi bizim görevimiz.

DERS KİTAPLARINDA 15 TEMMUZ, DEAŞ, PKK, FETÖ

15 Temmuz güncellenen öğretim programlarımızda yer alacak. Kitaplarda FETÖ, PKK, DEAŞ kelimelerinin yer alacak.

BİLİM NE SÖYLÜYORSA BİZ ONU YAPIYORUZ

Bilim ne söylüyorsa biz onun gereğini yerine getiriyoruz.  Yenilenen müfredatla birlikte 21. yüzyılı çok daha aydınlık yapacağız. Yenilenen müfredatlarda sadeleştirme ve içerik yolunun azaltılması ön planda tutuldu.

ATATÜRK DERS KİTAPLARINDA YER ALIYOR

Eğer Türkiye’yi muhtaç hale getirirseniz sözde Atatürkçü olursunuz. Atatürk’ün fikirlerine öğretim programlarımızda açıkça yer verdik

DİN DERSİ PROGRAMI HAFTAYA

Zorunlu din dersinin açıklamasını önümüzdeki hafta yapacağız

TEOG’DA AÇIK UÇLU SORULAR

Önümüzdeki TEOG sınavından başlamak üzere 6-8 arasında açık uçlu soruyu öğrencilerimize sormak istiyoruz

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Pilot illerden alacağımız sonuca göre yabancı dil eğitimini Türkiye’nin tamamında gerçekleştireceğiz

18-07-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin