Arama sonuçları

Çocuk eğitimi konusunda en iyi ülkeler hangileri?

Çocuk eğitimi konusunda en iyi ülkeler hangileri?

Çocuk eğitimi konusunda en iyi ülkeler hangileri? Yabancı Çalışanlar 2016 araştırmasına göre Singapur, üst üste ikinci kez yabancı çalışanlar tarafından 190 ülke arasında en yaşanır ülke seçildi.

Straitstimes’ın haberine göre, HSBC tarafından bu yılın Mart ve Nisan aylarında, 190 ülkede finans, bilgi teknolojileri ve mühendislik alanlarında çalışanlarla 27 bin yabancı çalışanla yapılan küresel araştırma sonuçları yayınlandı.

ÇOCUK EĞİTİMİ KONUSUNDA EN İYİ ÜLKELER HANGİLERİ?

Araştırmada Singapur, yabancı çalışanlar tarafından çalışma hayatı, yaşam ve çocuk eğitimi konusunda en iyi şehir seçildi.

Araştırmaya Singapur’dan katılan 533 yabancı çalışanın yüzde 62’si gelir konusunda, yüzde 66’sı yaşam kalitesi konusunda olumlu görüş belirtti. Araştırmaya göre, küresel ortalama gelir 97 bin dolar iken, ada ülkesinde bu oran 189 bin 250 dolar düzeyinde. Sağlık ödenekleri konusunda küresel ortalama yüzde 51 düzeyindeyken, ada çalışanlarının yüzde 60'ı bu ödeneklerden istifade ediyor.

Adadaki yabancı çalışanların yüzde 84’ü diğer bir ülkeye göre kendilerini daha güvende hissediyor.

Küresel araştırmada Yeni Zelanda ikinci, Kanada üçüncü, Çek Cumhuriyeti dördüncü ve İsviçre beşinci sırada yer aldı. Asya-Pasifik bölgesinde yer alan Hong Kong ise on üçüncü sırada bulunuyor.

TÜRKİYE KAÇINSI SIRADA YER ALDI?

2015 yılında yapılan araştırmada ilk üç sırayı Singapur, Yeni Zelanda ve İsveç almıştı. Türkiye ise geçen yıl 35, bu yıl ise 39. sırada bulunuyor.

Bu blog AA abonesidir.

21-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş