Arama sonuçları

Çocuk Sanat Bienali 'fark' temasını işledi

Çocuk Sanat Bienali 'fark' temasını işledi

Bahçeşehir Koleji tarafından “Dünyayı sevgi ve hoşgörü kurtaracak” düşüncesiyle ilk defa 2015 yılında düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Çocuk Sanat Bienalinde” bu yıl “fark” teması işlendi. 

ÇOCUK SANAT BİENALİ 'FARK' TEMASINI İŞLEDİ

Kadına şiddet konusunda "fark"ındalık yaratmak için tasarlanan projeler arasında şunlar yer alıyor:  " Kalpte Ritim", geri dönüşümden elde edilen maddelerle yapılan "Kanatlı Bisiklet" avucumuzun içerisinde bizi farklı kılan beynimizle iletişim kuran mause aletinin işlevini ele alan "Brain ve Mause" ve dünyada ilk defa yapılan Van Gogh'un odasını 3 boyutlu ziyaret edilebilmesi için tasarlanan proje .

 

DENİZ MÜZESİ'NDE BAŞLADI

Çocuk Sanat Bienali İstanbul Deniz Müzesi ev sahipliğinde başladı. Bienalde öğrencilerin "fark" kelimesine odaklanmalarını ve bu doğrultuda keşfettiklerini sanatla birleştirmelerini hedeflendi. Türkiye genelindeki tüm kampuslardan toplam 50 eserin yer aldığı bienal, farklılıkların çocuk penceresinden yansımalarını ele alıyor. 

ÇOCUK SANAT BİENALİ VE ATATÜRK 

Bienalin en dikkat çekici çalışmalarından biri altıncı sınıfta okuyan 11 öğrencinin 1 senelik çalışması sonucunda ortaya çıkan Atatürk portresi. Atatürk'e ait bir fotoğrafı piksellerine ayırıp büyüttükten sonra beşer santimlik karelere ayıran öğrenciler, bu kareleri parmak boyası ile boyadılar. Tüm farklılıkları Atatürk sayesinde fark ettikleri için böyle bir çalışma yapmak istediklerini belirten öğrencilerin sloganları ise "Bir ışıkla başlar her şey." 

VAN GOGH TABLOSUNU 3 BOYUTLU HALE GETİRDİLER 

Etkinliğin bir diğer ilgi çeken eseri ise Van Gogh'un Arles'teki Yatak Odası tablosunun 3 boyutlu hale getirilmiş şekli. İlk kez yapılan bu uygulamada öğrenciler tablodaki odayı gerçek hayata taşıdılar ve tabloda yer alan tüm eşyaları aslına uygun bir şekilde boyadılar.  Tamamı beşinci sınıfta okuyan 23 öğrencinin 1 aylık çalışması sonucunda tamamlandı. 

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yüce de bienalin açılışına geldi. 

 

31-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin