Arama sonuçları

Çocuklar sınavda aileler bahçede

Çocuklar sınavda aileler bahçede

Çocuklar sınavda aileler bahçede. Sonuçları sınavla öğrenci alan liseler ile Türk ve yabancı özel okullar için kullanılacak olan ve iki oturum halinde yapılacak Liseye Geçiş Sınavı'nın (LGS) ilk oturumu başladı.

ÇOCUKLAR SINAVDA AİLELER BAHÇEDE

Sabah saat 08.300'dan itibaren öğrenciler sınava girecekleri binalara aileleriyle birlikte gelmeye başladı. Ailelerin de çocukları gibi heyecanlı oldukları görüldü. Ortaokul 8'inci sınıfta okuyan 1.2 milyon öğrencinin 1 milyonu için sınav maratonu başladı. Sınav yurt genelinde 976 merkezde , 3 bin 612 binada yapılıyor.

Sınavın sözel bölümü 20 Türkçe ile 10'ar tane TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 sorudan oluşacak. 

Bu bölümde din dersinden muaf öğrenciler 15 dakika erken çıkacak. Musevi ve Ermeni ortaokullarında okuyan öğrenciler de kendi dinlerinden 10'ar soru yanıtlayacak. 75 dakikalık bu sürenin ardından ikinci bölüm başlamadan önce 45 dakika mola olacak.

Sınavın ikinci bölümü sayısal alan ise saat 11.30'da başlayacak. Öğrenciler bu bölümde de 20 Matematik, 20 Fen sorusu yanıtlayacak. Bu bölümde 60 dakika sürecek ve sınav saat 12.30'da tamamlanacak.

02-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş