Arama sonuçları

‘Çöpten orkestra’ gerçek müzik aletlerine kavuştu

‘Çöpten orkestra’ gerçek müzik aletlerine kavuştu

‘Çöpten orkestra’ gerçek müzik aletlerine kavuştu. Gaziantep Nizip İlçesi’ndeki Sekili İlkokulu'nda okuyan gören bir grup öğrenci, atık karton ve kağıtlarla temsili keman ve gitar, çöp kutusu kapağı ve tahta çubuklarla bateri, temizlik kovasından darbuka, paspastan mikrofon oluşturarak kendilerine orkestra kurdu. Bu orkestraya da "çöpten orkestra" adını verdiler.

Öğrenciler, sınıfta çöpten orkestralarıyla playback yaparak çektikleri videoları da sosyal medya üzerinden paylaştı. 

'ÇÖPTEN ORKESTRA' GERÇEK MÜZİK ALETLERİNE KAVUŞTU

Öğrencilerin bu videosu sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bu videoyu izleyenlerden biri de Adalet Bakanı Abdulhamit Gül oldu. Bakan Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül'e öğrencilere orkestra malzemesi ve eğitim için talimat verdi.

Orkestra ekipmanlarının hazırlanmasının ardından okulu ziyaret eden Vali Gül, beraberindeki protokol mensuplarıyla öğrencilere müzik aletlerini teslim etti. 

Öğrenciler, cep telefonuyla  Adalet Bakanı Gül ile görüntülü görüştü. Bakan Gül, öğrencilere şöyle dedi: "Gösterdiğiniz çaba takdire şayan. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Kısa zamanda o aletleri kullanmayı öğrenin. Gaziantep'e gerçekleştireceğim ziyarette yanınıza geleceğim ve sizi dinleyeceğim."

15-05-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin