Arama sonuçları

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Transkript belgeleri çift dilli ve ücretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Transkript belgeleri çift dilli ve ücretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ücretsiz çift dilli transkript müjdesi ile ilgili "Hem salgın döneminde farklı şehirlerde bulunan hem de eğitimlerine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimize büyük kolaylık sağlayacak bu yeniliğin, gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "81 ilden 560 gençle En Uzun İftar Sofrası" programına, Vahdettin Köşkü'nden videokonferans aracılığıyla bağlandı.

Erdoğan, konuşmasının ardından gençlerin sorularını yanıtladı.

TRANSKRİPT BELGESİ ÇİFT DİLLİ ALINABİLECEK

Sinop'tan bağlanan Bursa Uludağ Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 2. sınıf öğrencisi Şevval Çörtmenoğlu'nun, yaklaşık 8 milyon üniversite öğrencisi olarak dünyanın her yerinden alınabilen transkript belgesinin ücretsiz ve çift dilli olmasını istediklerini dile getirdi. Erdoğan bunun üzerine kendisine teşekkür ederek, bugünlerin hassas sorularından biri olduğunu ifade etti.

TRANSKRİPT BELGELERİ NASIL OLACAK?

Bu konuda bir süredir üniversite öğrencilerinden şikayetler aldıklarını aktaran Erdoğan, şöyle dedi:

"Konuyu Yükseköğretim Kurumu'muzla görüşerek çözümü konusunda gereken talimatları verdik. Yükseköğretim Kurumu'muz da üniversitelerimizle gereken koordinasyonu sağlayarak, hazırlıklarını tamamladı. Şimdi sizlere bu müjdeyi ekrandan duyurmak istiyorum. Artık gençlerimiz transkript belgelerini, tam da sizin istediğiniz şekilde, istedikleri yerden, çift dilli olarak, herhangi bir ücret ödemeden ve hızlı bir şekilde alabilecekler. Hem salgın döneminde farklı şehirlerde bulunan hem de eğitimlerine yurt dışında devam etmek isteyen öğrencilerimize büyük kolaylık sağlayacak bu yeniliğin gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum."

08-05-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş