Arama sonuçları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'psikoloji eğitimi' için rapor talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'psikoloji eğitimi' için rapor talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'psikoloji eğitimi' için rapor talimatı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdiğini bildirdi.

Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sayın Cumhurbaşkanımız dün çeşitli uzmanları arayarak psikoloji eğitiminin sorunları hakkında bilgi aldı ve açıköğretim konusu dahil olmak üzere psikoloji eğitimi hakkında ivedi bir rapor hazırlamaları için Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na talimat verdi" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Uzmanlar uzaktan psikoloji eğitimine karşı. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nde (İÜ AUZEF) önümüzdeki akademik yılda psikoloji bölümünün de yer aldığı öğrenildi. Halihazırda okutulan çocuk gelişimi ve sosyal hizmetler gibi bölümlere yönelik tepkiler sürerken psikolojinin de bu kapsama alınması psikologlar ve öğrenciler tarafından hoş karşılanmadı. Bu uygulamaya tepki gösteren mezunlar ve öğrenciler psikoloji biliminin var olan problemlerini daha da artıracağını kaydetti. Uygulama, sosyal medyada da oldukça büyük tepki yaratmıştı.

03-08-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş