Arama sonuçları

Darüşşafaka’da yönetim değişikliği

Darüşşafaka’da yönetim değişikliği

Darüşşafaka’da yönetim değişikliği. Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti’nin Olağan Genel Kurul toplantısında yeni yönetim belirlendi. Tayfun Öktem, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Böylece, 2013 yılından bu yana Cemiyet Başkanlığı’nı yürüten M. Talha Çamaş görevi M. Tayfun Öktem’e (Darüşşafaka Lisesi 1982 mezunu) devretmiş oldu.

DARÜŞŞAFAKA’DA YÖNETİM DEĞİŞİKLİĞİ

Darüşşafaka Cemiyeti tüzüğüne göre seçilen başkan en fazla üçer yıllık iki dönem halinde Başkanlık görevini üstlenebiliyor. Son 6 yıldır Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten M. Talha Çamaş’ın görev süresi de yapılan Genel Kurul’da tamamlandı. Darüşşafaka’nın yeni Başkanı M. Tayfun Öktem, bir sonraki Olağan Seçimli Genel Kurul’una kadar Cemiyet Başkanlığı görevini üstlenecek.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin yeni Başkanı olarak göreve başlayan M. Tayfun Öktem şunları söyledi:

“Darüşşafaka Cemiyeti sadece bir sivil toplum kuruluşu değil. Bunun yanında ülkemizin toplumsal kalkınmasının, çocuklarımızın aydınlık geleceğinin; akılcı, eşitlikçi ve çağdaş bir eğitim sisteminin vazgeçilmez bir parçası. Çıktığımız bu yolda, yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ortak akıl ve yardımlaşma, dayanışma, paylaşım ve dürüstlük temeli üzerine kurulu olan Darüşşafaka’nın itibarını çok daha yukarı seviyelere çıkarmak; çok daha fazla çocuğumuzun hayatlarına dokunmak için canla başla mücadele edeceğiz. ‘Eğitimde fırsat eşitliği’ misyonuyla çıktığımız yolda, tüm enerjimizi, tecrübemizi; çocuklarımızın çağdaş bir eğitimle buluşması; düşünen, kendine güvenen, aydın, topluma karşı sorumlu bireyler olarak yetişmeleri için harcayacağız.”

07-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş