Arama sonuçları

Doğa ‘burslu’ öğrencilerini sınavla seçecek

Doğa ‘burslu’ öğrencilerini sınavla seçecek

Doğa ‘burslu’ öğrencilerini sınavla seçecek. Doğa Koleji önümüzdeki öğretim yılında burslu okutacağı öğrencilerini yapacağı bursluluk sınavıyla seçecek. Bursluluk sınavı 12-13 Ocak tarihlerinde yapılacak. Başarılı öğrencilere yüzde 100’e varan oranlarda burs verilecek.

 

DOĞA ‘BURSLU’ ÖĞRENCİLERİNİ SINAVLA SEÇECEK

 

Sınav tüm kampuslarda yapılacak. Bursluluk sınavına 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri katılacak. Geçen yıl, 148 bin 500 katılımın olduğu bursluluk sınavına bu yıl 200 bin öğrencinin katılması bekleniyor.

 

AİLELER ÇOCUKLARI İÇİN EN İYİ EĞİTİMİ İSTİYOR

 

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, 82 bin öğrencisi, 13 bin 500 çalışanı ve 124 kampusuyla Türkiye ve Avrupa’nın en büyük okullar zincirinden biri olduğunu söyledi. Kurumun eğitimde fırsat eşitliği sağlama hedefiyle binlerce öğrenciye burslu eğitim imkanı sunduğunu dile getiren Lüle, bursluluk sınavının da tüm kampuslarda yapılacağını belirtti. Lüle, şunları dile getirdi:

 

BU YIL 200 BİN KATILIM BEKLİYORUZ

 

“Eğitim alanındaki her gelişmeyi titizlikle inceleyen veliler, çocukları için en iyi eğitimi istiyor. Bu nedenle Doğa Koleji’ni tercih etmeleri bizleri gururlandırıyor. Her anne babanın en büyük gayesinin çocuklarını iyi bir okulda okutarak güzel bir gelecek sağlamak olduğunu biliyoruz. Günümüzde, eğitim alanındaki her gelişmeyi titizlikle inceleyen veliler, neredeyse biz eğitimciler kadar bilgi sahibi. Bu nedenle kurumumuzu seçmeleri bizleri gerçekten gururlandırıyor. Geçen yıl 148 bin 500 katılım ile rekor kırdık. Bu yılki katılımın 200 bin olacağını tahmin ediyoruz.

 

FIRSAT EŞİTLİĞİ EĞİTİMDE ÇOK ÖNEMLİ

 

İyi eğitimli nesiller, günümüzün bilgi çağında ülkelerin en önemli hazinesi. Bu nedenle başarılı öğrencilere en iyi eğitimi vermeyi bir vatan borcu görüyoruz. Eğitimin, fırsat eşitliği sağlayıcı çok önemli bir özelliği var. İyi eğitim alan bir çocuk, ülkenin neresinde, hangi imkan ya da imkansızlıklarla doğmuş olursa olsun hayatını değiştirme fırsatı buluyor.  Bu nedenle ülkemizin başarılı ve çalışkan çocuklarının en iyi eğitimi almalarını sağlamayı görev kabul ediyoruz.”

Eğitimi, “öğrencinin entelektüel ve sosyal gelişimini etkileyen, kişiliğini biçimlendiren önemli bir olgu” olarak tanımlayan Lüle, merak eden, tartışan, sorgulayan, problem çözen, girişimci, sorumluluk alan, düşünme becerileri gelişmiş ve öz düzenleme yapabilen bireylerin, yalnızca bilgi aktarmaya dayalı modellerle yetiştirilemeyeceğinin de altını çizdi.

PROJE TEMELLİ LİSE NEDİR?

Doğa Koleji’nin, t-MBA eğitiminin yanına proje modelli lise eğitimini de koyarak öğrencilerine 21. yüzyılın gerektirdiği tüm yeterlilikleri kazandırmayı hedeflediğini anlatan Lüle şunları söyledi:

“Proje modelli lise eğitimi ile öğrenciler bilimsel süreç becerileri kazanacak, böylece doğayı ve olayları bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirebileceklerdir. Öğrencilerimiz araştırma, inceleme, problem çözme, iletişim, fen okur yazarlığı, teknoloji okur yazarlığı, eleştirel ve yaratıcı düşünme, iş birliği yapabilme becerileriyle donatılarak, akranlarıyla birlikte dünyanın ve yaşadıkları yüzyılın gereklerine uygun şekilde yetişeceklerdir.

 

HANGİ BECERİLER KAZANDIRILACAK?

 

21. yüzyıl becerilerinin yanı sıra bilgiye ulaşma, girişimcilik ve disiplinler arası iş birliği becerilerini de geliştirerek kendi yeteneklerini hayata geçirme şansına sahip olacaklardır. Bu amaçla her bir öğrencimizi titizlikle değerlendirerek onların kişilik özellikleri ve yönelimleriyle öğrenme stillerini saptayarak ilgi ve yeteneklerine uygun projeler tasarlamaları ve uygulamalarını sağlamayı hedefliyoruz. Böylece daha önce dünyada uygulaması çok az olan, merak, ilgi ve yetenekle birleşen bilimsel projelerin aynı potada birleştirilmesi sağlanarak öğrencilerin öğrenme motivasyonları artırılıyor.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre proje tabanlı öğrenme sürecinde, problem çözme, araştırma, inceleme, eleştirel ve yaratıcı düşünme, interdisipliner düşünme, seçme, planlama, yürütme (öz düzenleme) yaparak, yaşayarak öğrenme, bilgiye ulaşma, teknolojiyi kullanma, iletişim gibi akademik başarıyı olumlu etkileyen beceriler kazanılır. Ayrıca, iş birliği yapma, paylaşma, dayanışma, sorumluluk alma ve akran öğrenmesi gibi sosyal beceriler de proje tabanlı öğrenme modeliyle üst düzeyde gelişmektedir.”

 

ERKEN KAYITLAR 1 ARALIK’TA BAŞLADI

 

1 Aralık’ta erken kayıtlara başladıklarını söyleyen Lüle, ücretlerle ilgili şöyle dedi:

“Bu yılki okul ücretlerinde enflasyonun altında bir artış yaptık. Ayrıca velilerimize ödeme kolaylığı sağlayarak elimizden gelen bütün desteği veriyoruz. Öğrencilerimizin okulda öğrendikleri kazanımlara yönelik proje yaparak, merak eden, araştıran, sorgulayan, bilimsel bilgi, teknoloji üreten, yaratıcılıklarını kullanan, problem çözen, strateji üreten gençler olmalarını istiyoruz. Bu başarı öğrenci ve kurum arasında güçlü bir bağ yaratıyor.”

5 YENİ KAMPUS DAHA AÇILIYOR

Doğa Koleji, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında İzmir Torbalı, Ankara Bağlıca, Konya Beyşehir, Çanakkale Biga ve Giresun’da 5 yeni kampus daha açacak. Böylece kampus  sayısını 129’a çıkacak.

29-12-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş