Arama sonuçları

Doğa, Müge öğretmenin sesini duydu

Doğa, Müge öğretmenin sesini duydu

Doğa, Müge öğretmenin sesini duydu. Doğa Koleji Çayyolu Kampusu öğrenci ve öğretmenleri, Erzurum’daki Müge öğretmenin yardım çağrısına kayıtsız kalmadı. “Haydi arkadaşının eğitimine destek ol!” sloganıyla yola çıkan Doğa Koleji, Erzurumlu öğrencileri sevindirdi.

DOĞA, MÜGE ÖĞRETMENİN SESİNİ DUYDU

Erzurum Pasinler İbrahim Hakkı İlköğretim Okulu'nda yeni göreve başlayan öğretmen Müge Genç’in yardım çağırısını duyan Doğa Koleji Ankara Çayyolu Kampusu, kampanya düzenledi.

Birçok okuldan yardım desteği isteyen fakat bir sonuç alamayan Müge öğretmen, Çayyolu Kampusu'na ulaştı. Bu yıl ilk defa göreve başlayan ve 1. sınıf öğrencilerini okutacak Genç, hem öğrencileri hem de okulu için malzeme isteğinde bulundu. “Haydi arkadaşının eğitimine destek ol! ” kampanyası organize edildi. Yardım kısa sürede Erzurum’a ulaştırıldı.

Erzurum Pasinler İbrahim Hakkı İlköğretim Okulu için kitap, defter, kalem, çanta, yazıcı, fotokopi kağıdı, tebeşir başta olmak üzere tüm eksikler giderildi. Erzurum’a gidildiğinde okulun anaokulu kademesinin de  bazı eksikleri olduğu  gözlenerek kısa zamanda gönderilmesi planlandı.

SADECE MATEMATİK ÖĞRENMİYORLAR

 

Doğa Koleji Çayyolu Kampusu Müdürü Cavidan Varlı şöyle konuştu: “Türkiye’de şu anda çok kötü durumda okul olmayabilir ama hâlâ zorlu şartlar içinde mücadele veren okullar da yok değil. Üstelik fiziksel olarak sıkıntı içinde olan okullara, sadece Doğu bölgelerinde değil, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerin ilçe ve köylerinde de rastlıyoruz. Önemli olan bunları görebilmek, destekte bulunmak ve yardım çağrılarına cevap vermek. Öğrencilerimize öncelikle  sosyal yardımlaşmayı ve  paylaşmayı öğretiyoruz. Matematik, Fizik, Kimya bunların yanında çocuklarımıza öncelikle, insan olmanın temelini oluşturan yardımlaşma duygusunu aşılıyoruz.

 

 

 

20-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin