Arama sonuçları

Doğa öğrencileri Robotex’te Türkiye’yi temsil edecek

Doğa öğrencileri Robotex’te Türkiye’yi temsil edecek

Doğa öğrencileri Robotex’te Türkiye’yi temsil edecek. Doğa Koleji Hatay Kampusu öğrencileri, Robotex International Robot Yarışması'nın Türkiye ayağında ilk 3’te yer aldı. 800 yarışmacı ve 200 takımla yarışarak finallere katılmaya hak kazanan robotik takımı TechRo Nature; Çin, Estonya ve Finlandiya’da Türkiye’yi temsil edecek.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Hatay Kampusu’nun kodlama ve robotik takımı TechRo Nature ile ilgili şu yorumu yaptı: 

DOĞA ÖĞRENCİLERİ ROBOTEX’TE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

“800 yarışmacının katıldığı kıyasıya geçen bir mücadelenin ardından, İnsbo Robolig kategorisinde Türkiye 1.’liği, Lego 3 kg Sumo kategorisinde Türkiye 2.’liği ve Hayvan Kurtarma kategorisinde Türkiye 3.’lüğü elde ettiler.” 

Doğa Koleji Hatay Kampusu İlkokul Müdür Yardımcısı Ümit Ünal, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Mehmet Aşkar ve Fen Bilimleri Öğretmeni Ömer Eryılmaz’ın mentörlüğünde kurulan kodlama ve robotik takımı TechRo Nature, Hatay’a madalyalarla döndü.

Doğa Koleji Hatay Kampüsü Kurucusu Besim Geçmen, takımın Çin, Estonya ve Finlandiya’da yapılacak olan Robotex International’da Türkiye’yi temsil edeceğini ifade etti.

 

14-11-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş