Arama sonuçları

Doğa’lı öğrenciler Yaratıcı Yazarlık Festivali’nde

Doğa’lı öğrenciler Yaratıcı Yazarlık Festivali’nde

Doğa’lı öğrenciler Yaratıcı Yazarlık Festivali’nde. Doğa Koleji’nin bu yıl üçüncü kez düzenlediği Türkiye Geneli Yaratıcı Yazarlık festivali Antalya’da yapıldı. Festivalde yazarlar, yazar adayı öğrencilerle buluştu.

DOĞA'LI ÖĞRENCİLER YARATICI YAZARLIK FESTİVALİ'NDE

Yaratıcı Yazarlık Festivali’ne 57 farklı Doğa Koleji kampusu ve 40 ilden 1500 “yazar adayı” öğrenci katıldı. Festivalin onur konuğu ise çocuk kitapları yazarı Gülten Dayıoğlu oldu.

Öğrenciler bu festival sayesinde Türkiye’nin önemli yazarlarından yazma becerilerini geliştirme dersleri almış oldu.

OKUMA YAZMA SEVGİSİ BULUŞTURDU

Festivalin açılışını Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle yaptı. Lüle, kurum olarak bir ilke imza atıp Yaratıcı Yazarlık Festivali düzenledikleri ve Türkiye’deki birçok öğrenciyi okuma ve yazma sevgisi için bir araya getirdiklerini söyledi. “Mutlu çocuk öğrenir, öğrenen birey üretir” diyen Lüle,  çocukların sosyal ortamda öğrenmelerinin daha kalıcı olduğunun, eğlendirerek ve oyunla öğrenmenin daha kalıcı olduğunu vurguladı.

EĞİTİM AİLEDE BAŞLIYOR

Eğitimin ailede başladığını ve kitap okuma alışkanlığının da ailede verildiğini anlatan Lüle şöyle dedi: “Veliler öncelikle evde kitap okumalı ki, çocuğu kitapla tanışabilsin ve okuyabilsin. Ayrıca çocuğa temel ihtiyaçları yeme, içme, giyme için verilen harçlık gibi kitap harçlığı olarak ayrı bir bütçe verilmeli. Kitap harçlığı ile çocuk sadece kitap almalı. Hobi değil, temel ihtiyaç olarak benimsenecek okuma alışkanlığı ailede kazanılacak, okulda ve sosyal çevrede devam edecektir.”

DAYIOĞLU: HAYALİM GERÇEK OLDU

Türkiye Geneli Yaratıcı Yazarlık Festivali’nin onur konuğu olan Gülten Dayıoğlu ise tek hayalinin her çocuğa okuma sevgisi kazandırmak, yazar olmasa dahi doğru yazmayı öğretebilmek ve birçok çocukla bir araya gelebilmek için  böyle bir festival düzenlemek olduğunu söyledi. Dayıoğlu, “Bu festival ile hayalim gerçek oldu” dedi.

SERTİFİKALARINI DA ALDILAR

Öğrencilerin Yaratıcı Yazarlık Festivali’nde yaratıcılık ve yazarlık dersi alma şansı bulduğu isimler şöyle oldu:

Mavisel Yener, Ferda İzbudak, Mehmet Atilla, Nilay Yılmaz, Koray Avcı Çakman, Çiğdem Gündeş, Ömür Kurt, Göktuğ Canbaba, Toprak Işık, Birsen Ekim Özen, Görkem Yeltan, Cihan Demirci, Sabri Ugan, Renan Özdemir, Özlem Tokman, Osman Torun, Hidayet Karakuş, Zehra Ünüvar, Aşkın Güngör.

Festival süresince düzenlenen kitap fuarında da öğrenciler yazarlara kitaplarını imzalatma fırsatı buldu. Festival sonunda ise öğrenciler eğitim aldıkları yazarlardan sertifikaları aldı.

 

 

02-05-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş