Arama sonuçları

Doğa’yı İTÜ Vakfı mı satın aldı?

Doğa’yı İTÜ Vakfı mı satın aldı?

Doğa’yı İTÜ Vakfı mı satın aldı? TV100 kanalı tarafından geçilen haberlere göre, daha önce Nişantaşı Üniversitesi'ne satıldığı söylenen Doğa Koleji'ni İTÜ Vakfı'nın satın aldığı haberi geldi. Doğa Koleji'nin açıklama yapması bekleniyor.

Habere göre, Doğa Koleji'yle satış için anlaşma sağlayan İTÜ Vakfı, satış için 800 milyon TL ödeyecek. 

DOĞA KOLEJİ'NİN ADI İTÜ OKULLARI OLARAK DEĞİŞECEK Mİ?

İddiaya göre, satışla birlikte Doğa Koleji'nin ismi İTÜ Okulları olarak değişecek. Ödemeler Denizbank ve Garanti Bankası'na yapılacak. Öğretmenlerin tüm alacaklarını da İTÜ Vakfı üstlendi. 

DOĞA KOLEJİ SATIŞ AÇIKLAMASI HENÜZ YAPILMADI

Henüz Doğa Koleji ve İTÜ Vakfı cephesinden satışa ilişkin resmi bir açıklama yapılmış değil. Bugün velilere ve öğretmenlere bir açıklama yapılması bekleniyor. Doğa Koleji'nin satışına ilişkin daha önce bir çok kez haber çıkmıştı. Ancak söz konusu satış bir türlü gerçekleşmemişti. 

İTÜ VAKFI HAKKINDA BİLGİLER

Doğa Kolejini satın aldığı söylenen İTÜ Vakfı Kuruluşunun 35. yıllık bir kurum. 

Vakıf İstanbul Teknik Üniversitesi'ni desteklemek 4 Nisan 1984 tarihinde amacıyla kuruldu. Bu çerçevede, Eğitim Tesisleri, Kültür ve Sosyal Tesisler, Spor Tesisleri, Yurtlar İşletmesi ve Ar-Ge İşletmesi kurulup kaynak yaratıldı. 

İTÜ Vakfı kuruluş yılından itibaren, sosyal ve kültürel içerikli amaçlar doğrultusunda her yıl 500’ü aşkın öğrenciye karşılıksız eğitim ve barınma bursu veriyor. 

İTÜ Vakfı'nın ortaklık şeklinde kurduğu veya iştirak ettiği şirketler 3M ARGE A.Ş., İTÜNOVA Teknoloji A.Ş. ve OTAM A.Ş. İTÜ Vakfı'nın başında Rektör Prof. Dr. Mehmet KARACA yer alıyor. 

ULUER GRUP SATIN ALMAK İSTEMİŞTİ

Doğa Koleji'ni satın almak için okulun lisanslı 49 kurucusu da teklif yapmıştı. Uluer Grup ana merkeze ait 126 şubenin yüzde 60’ını almak için 600 milyon lira önermişti. Geri kalan şubelerin diğer kuruculara ait olması teklif edilmişti.

18-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş