Arama sonuçları

Doğu’da 14 bin öğretmen açığa mı alınacak?

Doğu’da 14 bin öğretmen açığa mı alınacak?

Başbakan Binali Yıldırım Diyarbakır’da sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiği toplantıda bölgede terörle iç içe olmuş 14 bin öğretmenin bulunduğunun tahmin edildiğini söyledi ve üzerinde şüphe olan tüm öğretmenlerin açığa alınacağını açıkladı.

İşte Yıldırım’ın açıklamaları:

"Bu bölgede görev yapan, terörle bir şekilde iç içe olmuş 14 bin öğretmen olduğu tahmin ediliyor. Ancak bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu, ne kadarının olmadığı yapılacak incelemelerle, soruşturmalarla ortaya çıkacak. Bayramdan sonra okullar açılıyor, Milli Eğitim Bakanımız ile konuştuk, tedbir olarak üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri yapılan bütün öğretmenler açığa alınacak, yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek. Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi buraya göndereceğiz."

"Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesi"ni bugün kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İki gün önce bir konuşmamda bölgedeki  öğretmenlerle ilgili bir şey söylemiştim. Orada belli ki bir yanlış anlaşılma var. Onu düzeltmek istiyorum. Bu bölgede görev yapan, terörle bir şekilde iç içe olmuş 14 bin öğretmen olduğu tahmin ediliyor. Ancak bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu, ne kadarının olmadığı yapılacak incelemelerle, teftişlerle, soruşturmalarla ortaya çıkacak. Bayramdan sonra okullar açılıyor. Milli Eğitim Bakanımız ile konuştuk, tedbir olarak üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri yapılan bütün bütün öğretmenler açığa alınacak. Yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek.

FETÖCÜLERİN BAŞINA NE GELDİYSE

Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi buraya göndereceğiz. Öbürleri ne olacak? FETÖcülerin başına ne geldiyse onların başına da aynı şey gelecek. Sadece öğretmenlerle sınırlı değil."

Terörün sadece dağda olmadığını devletin içinde de olduğunu vurgulayan Yıldırım, terörle haşır neşir olmuş bütün kamu görevlilerinin üzerine gideceklerini, tek tek ayıklayacaklarını belirtti.

Yıldırım, "Aksi halde bu mücadeleyi sadece silahla kırda, şehirde yapamayız. Bunların lojistik desteklerini, akıl hocalarını devre dışı bırakmazsak burada da istediğimiz başarıyı elde edemeyiz. Bunun da farkındayız. Onun için tek boyutlu değil, güvenlik, kalkınma, sosyal rehabilitasyon, kamu kurumlarındaki temizlik yönüyle topyekun mücadeleyi bundan sonra kararlılıkla yürüteceğiz." değerlendirmesini yaptı.

Bu blog AA abonesidir

 

04-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş