Arama sonuçları

Doğu’ya giden öğretmenlere teşvik verilsin

Doğu’ya giden öğretmenlere teşvik verilsin

Doğu’ya giden öğretmenlere teşvik verilsin. Doğu illerinde öğretmenlerin görevde kalma süresinin ortalama 1.5 yıl olduğuna dikkat çeken eğitimciler bu sürenin uzatılması için öğretmenlere teşvik verilmesi önerisinde bulundu.

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde öğretmenlerin 1.5 yıl görev yapmasının sıkıntılara neden olduğunu dikkat çekerek, önerilerini şöyle sıraladı:

DOĞU’YA GİDEN ÖĞRETMENE TEŞVİK VERİLSİN

Bu bölgelerde, bir öğretmenin ortalama görevde kalma süresi 1,5 yıldır. Bu durum, ilkokul dönemi başta olmak üzere, eğitim ve öğretimde ciddi sıkıntılara yol açmaktadır. Bu noktada istihdamda güçlük çekilen yerlerin çeşitli teşvik unsurlarıyla cazip hale getirilmesi gerekiyor. Maddi teşviklerin de sağlanması, hem bölgenin eğitim çalışanı açığının kapatılması hem de yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için önemlidir.

ÖZEL OKUL TEŞVİKLERİ ÖĞRENCİLERİ KAPSAMALI

Başarı da dikkate alınarak öğrencilere sağlanan özel okul teşviği diğer öğrencilerin de motivasyonunu artıracaktır. Bunun eğitime yansıması da olumlu olur. Başarılı öğrenciyi teşvik eden her türlü yardım başarının artmasına katkı sağlar ama özel öğretim kurumlarına teşviği sağlıklı bir yaklaşım olarak görmüyoruz.

ALO 147’NİN KALDIRILMASI

Öğretmen şikayet hattına dönüşen Alo 147 sorununun çözülmesi, öğretmen performans değerlendirmesi yönetmeliği taslağının uygulanmaktan vazgeçilmesi gibi somut adımlar, öğretmenlerin eğitim öğretime odaklanmalarını sağlamıştır. Bu anlamda yeni öğretim yılına ilişkin umutluyuz. Bu gelişmeler, öğretmen odalarında olumlu hava oluşturmuştur.

11-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş