Arama sonuçları

Dokuz Eylül ve Marmara’ya rektör aranıyor

 Dokuz Eylül ve Marmara’ya rektör aranıyor

Dokuz Eylül ve Marmara’ya rektör aranıyor. YÖK, rektör ilanına çıktı. Rektör ataması yapılacak üniversiteler 3 tane olarak belirlendi. Bu üniversitelerden ikisi Marmara Üniversitesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi. Son üniversite ise Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi.  Geçtiğimiz ay yasalaşan ve üniversiteleri bölen Torba Yasa ile Erzincan Üniversitesi’nin adı da Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak değiştirilmişti.

 

 

DOKUZ EYLÜL VE MARMARA’YA REKTÖR ARANIYOR

 

YÖK açıklamasında rektör atamalarıyla ilgili duyuru şöyle yer aldı:

18.06.2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası hükümlerine göre ‘‘Dokuz Eylül Üniversitesi'', ‘‘Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'' ve ‘‘Marmara Üniversitesi''ne rektör ataması yapılacaktır.

 

SON BAŞVURU TARİHİ 19 HAZİRAN

 

İlgilenenler 08/06/2018 tarihinden 19/06/2018 Salı günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na başvuruda bulunabilirler.

 

REKTÖR ADAYLARINDA HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

 

Rektör ataması için aday adayı başvurusunda bulunacaklarda şu şartlar aranıyor.

a) "Profesör" olarak en az üç yıl görev yapmış olmak.

b) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu hükümlerine göre devlet memuru olarak istihdam edilebilmek için engel bir hali bulunmamak.

c) Rektör olarak atama işleminin ikmal edildiği tarih itibarıyla 67 yaşını tamamlamamış olmak.

ÇALIŞIYOR OLMASI DA GEREKMİYOR

Rektörlük için aday adayı başvurusunda bulunmak isteyen öğretim üyelerinin, üçüncü fıkrada belirtilen şartları taşıması halinde, herhangi bir devlet veya vakıf üniversitesinde kadrolu veya sözleşmeli olarak görev yapmaları şart değil.

İlgilenen adaylar YÖK internet sitesinden sunulan formata uygun olarak akademik özgeçmiş ve yayın listesini de yollayacaklar. Adayların sadece bir üniversite rektörlüğü için başvuru hakkı bulunuyor. Başvurular posta ya da e-posta yoluyla yapılabilecek.

 

 

09-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş