Arama sonuçları

Düşünme Eğitimi dersini felsefeciler istiyor

Düşünme Eğitimi dersini felsefeciler istiyor

Talim Terbiye Kurulu (TTK) Başkanlığı geçtiğimiz nisan ayında aldığı kararla ortaokullarda 7’inci ve 8’inci sınıflar için Düşünme Eğitimi Dersi konması kararı aldı.  Başkanlığın kararına göre Ortaokul Düşünme Eğitimi Dersi 2017-2018 yılından itibaren 7’inci sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulanmaya konacak. 

Bu dersin farklı branş öğretmenleri tarafından da verilmesinin önünün açıldığını anlatan öğretmenler "Düşünme Eğitimi Dersi" kesinlikle sadece Felsefe grubu mezunları tarafından okutulması gerektiğini söylüyor. Bu dersin başka branşlar tarafından okutulmasına karşı çıkan felsefeciler, “Eğer bu ders başka bölüm mezunları tarafından okutalacaksa üniversitelerdeki felsefe ve sosyoloji bölümlerinin işlevi ne olacak. Bu dersin felsefe grubu mezunları tarafından verilmesi gerekiyor” diyor. 

SADECE 209 KONTENJAN VAR 

Felsefe Grubu öğretmenliğine yapılan atamaların üniversitelerin felsefe, sosyoloji ve felsefe grubu; açık öğretim, ikinci öğretim ve örgün öğretim mezunlarının toplamını kapsadığını söyleyen felsefeciler, Bu ders için 2015 Eylül atamasında yalnızca 209 kontenjan verildiğinibelirtiyor. Yapılacak ilk atamada kendi branşlarına en az 3 bin atama yapılmasını talep eden felsefecilerin bir başka talebi de felsefe, sosyoloji ve mantık derslerinden oluşan felsefe grubu dersinin geçmiş yıllardaki gibi zorunlu olması.

KAMPANYAYA BAŞLADILAR 

Düşünme Eğitimi dersinin hem felsefeciler tarafından verilmesini hem de atama yapılmasını isteyerek, sosyal medyada DüşünmeEğitimiFelsefecilere başlıklı kampanya başlatan öğretmenlerin sesini bakalım Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) duyacak mı?

 

04-06-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin