Arama sonuçları

e-ALES Deneme 'karalama kağıdı' ile başlayacak

e-ALES Deneme 'karalama kağıdı' ile başlayacak

e-ALES Deneme 'karalama kağıdı' ile başlayacak. 28 Ocak tarihindyapılacak olan e-ALES Deneme Sınavı’nda (e-ALES Deneme 2017/1) diğer elektronik sınavlardan farklı olarak adaylara karalama kağıdı dağıtılacak

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre bu karalama kağıdının sisteme giriş sırasında adayla ilişkilendirilmesi gerekiyor. 

Ayrıca sınav sırasında çekilen fotoğraflar sınav sonuç belgesinde kullanılacağı için, giriş sırasındaki fotoğraf çekim sürecinde de güncelleme yapıldı. 

ÖSYM aday fotoğrafları standartlarına uygun fotoğraf çekimi için gerekli yönlendirmeleri yapan arayüzün nasıl kullanılacağını  ve karalama kağıdının nasıl sisteme ekleneceğini anlatan kılavuz da yayımladı. 

Bu kullanılan kılavuzda belirtilen şekilde karalama kağıdı ile fotoğraf çekimini gerçekleştirmediğiniz takdirde sınavınız geçersiz sayılacak. 

KARALAMA KAĞIDI SİSTEME NASIL GİRECEK?

Karalama kağıdını sisteme kayıt yaptırabilmek için önce TC kimlik numaranızı sanal tuş kullanarak girmeniz gerekecek. Karalama kağıdındaki kare kodu okutup, kaydet ile kamera ekranına geçilecek, kare kod kameraya tutularak kaydedilecek. 

KARALAMA KAĞIDINI KAYDETME AŞAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ

FOTOĞRAFINIZI ÇEKİP KAYDEDECEKSİNİZ

Sisteme giriş yapabilmeniz için karalama kağıdını kaydettikten sonra fotoğrafınızı da kendiniz çekip kaydedeceksiniz. Ancak burada da dikkat etmeniz gereken nokta ekranda çıkacak çerçeve içine yüzünüz gelecek şekilde çekim yapmak. 

FOTOĞRAFINIZI NASIL ÇEKECEKSİNİZ TIKLAYINIZ

27-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin