Arama sonuçları

EBA Canlı Sınıf'ta ilk hafta 150 bin ders yapıldı

EBA Canlı Sınıf'ta ilk hafta 150 bin ders yapıldı

EBA Canlı Sınıf'ta ilk hafta 150 bin ders yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, 13 Nisan 2020 Pazartesi gününden itibaren Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava katılacak 8’inci sınıf öğrencileri ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan 12’nci sınıf öğrencilerinin kendi öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla çevrimiçi ders işledikleri “EBA Canlı Sınıf” uygulaması yoğun ilgi gördü. İlk haftada yaklaşık 150.000 canlı ders işlendi. 

“EBA Canlı Sınıf” uygulamasında, öğretmenler kendi hazırladıkları materyalleri paylaşabiliyor, öğrenci ve öğretmenler arasında anlık etkileşim sağlanabiliyor. Öğrencileri, kendi sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşturan “EBA Canlı Sınıf” uygulamasında dersler okul yöneticileri tarafından atanıyor ve belirlenen saatte öğrenciler sanki sınıf ortamındaymış gibi çevrimiçi ders işliyor. Açıklamaya göre, MEB uzmanları, EBA Kontrol Merkezi’nde sistem performansının takibiyle daha fazla öğrenci ve öğretmene hizmet sunabilmek için kapasite artırma çalışmalarına devam ediyor.

'EBA CANLI SINIF'I KADEMELİ OLARAK TÜM SINIF SEVİYELERİNE YAYGINLAŞTRIMAYI PLANLIYORUZ'

“EBA Canlı Sınıf” uygulamasının eba.gov.tr ve TRT EBA TV yayınları ile birlikte uzaktan eğitimin bütünleyici bir unsuru olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kendisinin de geçtiğimiz günlerde 8 ve 12’nci sınıf öğrencileriyle birlikte iki derse katıldığını hatırlatarak, öğrenci ve öğretmenlerin sistemi pratik ve faydalı bulduğunu ilettiklerini ifade etti. Selçuk “Sadece 5 günde 150.00 canlı ders önemli bir rakam. Öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgisi memnuniyet verici. Bundan sonraki süreçte “EBA Canlı Sınıf” uygulamasını kademeli olarak tüm sınıf seviyelerine yaygınlaştırmayı planlıyoruz” dedi.

18-04-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş