Arama sonuçları

EBA'ya bağlanmak için dağa çıkan öğrencilerin sorunu çözülecek mi?

EBA'ya bağlanmak için dağa çıkan öğrencilerin sorunu çözülecek mi?

EBA'ya bağlanmak için dağa çıkan öğrencilerin sorunu çözülecek mi? Ağrı'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) platformundan canlı yayınlanan dersleri, dağda şebekenin çektiği noktada takip edebilen köy çocuklarının internet sorunun giderilmesi için çalışma başlatıldı.

İl merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Çobanbey köyüne bağlı 18 haneli Arap Komu mezrasında yaşayan ve GSM şebekelerinin çekmemesi nedeniyle EBA'ya bağlanmak için dağa çıkan öğrenciler, bu sıkıntılarının giderilmesi için çektikleri videoyla Belediye Başkanı Savcı Sayan'a seslerini ulaştırdı.

EBA'YA BAĞLANMAK İÇİN DAĞA ÇIKAN ÖĞRENCİLERİN SORUNU ÇÖZÜLECEK Mİ?

Öğrencilerin yaşadığı sıkıntıyı anlatan videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Belediye Başkanı Sayan da öğrencilerin bu sorunun giderilmesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile GSM operatörlerinin yetkilileriyle temasa geçti.

Belediye Başkanı Sayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, sorunun giderilmesi için ilgililerle görüştüğünü söyledi.

Öğrenciler için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Sayan, şöyle konuştu:

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın danışmanları beni arayarak bu konuyla ilgili çalıştıklarını ve en kısa zamanda çözüm bulacaklarını söylediler. Bugün Turkcell bölge yetkilisi de bana gelerek en kısa zamanda sorunu çözeceklerini belirttiler. Böyle sorunları öğrenip çözmek bana mutluluk veriyor. Ben o kardeşlerimin gözlerinden öpüyorum. Her zaman onların yanındayız, onların emrindeyiz ve hizmetkarlarıyız. İnşallah onları yarı yolda bırakmayız."

Sayan, baz istasyonu kurulduğu zaman gidip mezradaki çocuklara tablet ve bilgisayar konusunda yardımcı olacaklarını dile getirdi.

Öğrencilerden Nazlıcan Gündoğdu ise bazı günlerde dağda da internetin çekmediğini ve bu yüzden derslerinden geri kaldıklarını anlattı.

07-10-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş