Arama sonuçları

Eczacılık mezunları için yeterlilik sınavı mı gelecek?

Eczacılık mezunları için yeterlilik sınavı mı gelecek?

Eczacılık mezunları için yeterlilik sınavı mı gelecek? Hukuk fakültesi mezunları için getirilmesi tartışılan yeterlilik sınavı eczacılık fakültesi mezunları için de gündeme geldi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında "Eczacılık Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısı" gerçekleştirildi.YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya YÖK Yürütme Kurulu üyeleri de katıldı.

ECZACILIK MEZUNLARI İÇİN YETERLİLİK SINAVI MI GELECEK?

Toplantı Eczacılık Fakültelerinde verilen eğitimin niteliğinin artırılması amacıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, Eczacılık Fakültelerinde eğitim ve öğretime yeni başlayacak fakültelerde asgari standartların belirlenmesi ve bu fakülteler için yetkin akademik personelin yetiştirilmesi, çekirdek eğitim programının sürdürülmesi, ilgili fakültelerin her eğitim öğretim yılında yerinde değerlendirilmesi ve eğitimin niteliğinin denetlenmesi, kontenjanlar, yeni fakültelerin kurulması gibi konular görüşüldü.

HUKUK FAKÜLTELERİ İÇİN DE İSTENİYOR

Ayrıca YÖK'ün Hukuk Fakülteleri ile ilgili olarak gündeme getirmiş olduğu meslek icra sınavının Eczacılık Fakülteleri için de uygun olup olmadığı müzakere edildi.

YÖK Başkanı Saraç, yükseköğretimin yönetiminde paydaşların görüşlerine önem verdiklerini, bu görüşlerin isabetli karar almaya katkı sağlayacağını belirtti. Saraç, Dekanlar Konseyi’nin görüşlerinin de bu minvalde değerli bulduklarını ve bu yıldan itibaren konuya ilişkin bazı iyileştirici tedbirlerin uygulamaya sokulacağını ifade etti.

03-01-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin